• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Çay ile gelen doğal yüz güzelliği


Çay ile gelen doğal yüz güzelliği

Çay ile gelen doğal yüz güzelliği

Çay genellikle vazgeçemediğimiz içeceklerden birisidir hatta kimisi tiryakisi olur. Çayın yüzümüz için bilinen en önemli özelliği bol miktarda antioksidan içermesi ve cildin su ihtiyacının uzun bir süre boyunca karşılaya bilmesidir. guzellik.com.tr olarak önerimiz çay ile birçok maske yapabiliriz. Bu maskeler cildi güneşin zararlı etkilerinden korur, gerginliği arttırır, genç görünmeyi sağlar ve yaşla beraber ilerleyen göz altı morluklarından kurtulmaya yardımcı olur.

Çay ve muz maskesi

Bir adet muzu bir kabın içerisine iyice ezin. Çay demleyin ve demlediğiniz çaydan iki yemek kaşığı kadar muz ezmesine ilave edin ve macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün ve minimum 10 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın. Bu maskenin en önemli faydaları nemlendirme ve lekeleri azaltma etkisidir.

Çay, pirinç unu ve limon maskesi

Üç yemek kaşığı pirinç ununu, iki yemek kaşığı demlenmiş çayı ve iki üç damla limonu bir kaba ekleyin ve karıştırın. Oluşan karışımı yüzünüze uygulayın ve masaj yaparak yedirmeye çalışın. 20 dakika kadar bekleyip bu sefer soğuk su ile durulayın. Bu maske cildinizin daha sağlıklı ve gergin görünmesini, göz altındaki mor halkaların azalmasını sağlar.

Çay ve çikolata maskesi

Çikolata ile çayın en önemli ortak özelliği antioksidan açısından oldukça zengin oluşudur. 3 veya 4 yemek kaşığı kakao tozunu, iki yemek kaşığı demlenmiş çay ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. Bu maske cildinizin genç kalmasını sağlar.

Çay ve mısır unu maskesi

Oldukça kolay bu maske ile de cildinizdeki siyah noktaları azaltarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Maske için 3 yemek kaşığı mısır unu ve 3 yemek kaşığı demlenmiş çayı iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın.

Çay ve krem maskesi

Çay demleyin ve demlenen çayı soğutun. Daha sonra nemlendirici kreminizin içerisine iki tatlı kaşığı kadar çayı ekleyin ve bolca karıştırın. Karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. Bu karışım sayesinde genişleyen gözeneklerinizi azaltabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara