• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Çiller Nasıl Yok Olur?


Çiller Nasıl Yok Olur?

Çiller Nasıl Yok Olur?

Çiller cilt tarafından üretilen melaninin birikmesinden dolayı meydana gelir ve genellikle güneş ışığına maruz kalmış bölgelerde oluşurlar(özellikle yüz ve göğüs bölgesi). Melanin vücuttaki miktarı cilt rengini belirler. Cilde güneş vurduğunda cildimiz ultraviyole ışınlarından gelen zararı azaltmak ve cildi korumak için daha fazla melanin üretir ve bu melaninlerin birikmesiyle çiller oluşur.

Kimileri çilleri ile çok mutlu yaşarken kimileri de çilsiz bir hayat ister. Çilleri önlemek ve gidermek için birkaç yöntem bulunmaktadır. guzellik.com.tr olarak önerimiz;

Bitkisel Yöntem

  • Çillere karşı savaşta limon kanıtlanmış bir önleyici ve gidericidir ancak doğrudan cilde sürmemelisiniz. Limon suyunu parmak uçlarınız ile yayarak cildinize sürün ve yedirin.

  • Çeşitli sebze ve meyveler çillere iyi gelmektedir. Maske olarak uygulayın. (kayısı, salatalık vb.)
  • Eşit miktardaki taze limon ve portakal suyu içerisine maydanoz suyu ekleyin. Bunu çilli bölgelerinize uygulayın.
  • Cildinizi güneşe karşı güçlendirebilmek için bol bol C vitamini içeren besinler tüketin. C vitamini cildinizi güçlendirip çilleri azaltmaya yardımcı olur.

Ahmet Maranki Karışımı

Bir çay bardağı çiğ süt içerisine koyun. İçine bir adet salatalığı doğrayarak koyun ve yaklaşık olarak iki saat bekletin. Daha sonra süt içerisindeki salatalıkları bir tülbent içerisine alın ve süt içerisine koyulan salatalıkları sütün içerisine sıkın, böylece salatalık özü süt karışacaktır. Bu kürü yüzünüze veya çilli bölgelerinize masaj yaparak yedirin. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü gül suyuyla temizleyebilirsiniz. Bu işlemi gece yatmadan önce ve iki hafta boyunca sürdürün. Çillerinizin kaybolmasında ve azalmasında etkili olacaktır.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara