• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 11/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Çinli Kadınların Güzellik Sırları


Çinli Kadınların Güzellik Sırları

Çinli kadınlar kusursuz porselen ciltleri, ince vücut yapıları ile bilinir. Peki Çinli kadınlar bu güzelliklerini neye borçlu. Çinli kadınların güzellik ipuçlarını guzellik.com.tr olarak sizler için araştırdık. Çinli kadınlar ciltlerine ve saçlarına her zaman özen gösterirler. Çinli kadınlar dünyanın en bakımlı kadınlarındandır.

İşte çinli kadınların 6 güzellik önerisi.

1- Cilt gençleştirme

Çinli kadınlar yüzü gençleştiren maskelere karşı büyük ilgi duyuyorlar.Genç ve parlayan bir cilt için yüz maskeleri kullanıyorlar.En çok kullandıkları yüz maskesi ise inci tozu maskesi.İnci tozu ile bal, yumurta ve istiridye kabuğu karıştırılır.Bu maske yüzde oluşan tahrişleri önler ve cildi yatıştırır. 

2- Genç görünümlü cilt

Çinli kadınlar genç görünümlü bir cilt için yeşil çayı çok fazla tüketiyorlar. Çünkü yeşil çay kilo vermeye yardımcı olduğu gibi antioksidan özellikte taşımaktadır.Cildin yaşlanmasını geciktirici özelliklere sahip katein içermektedir.Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirerek uzun ve sağlıklı bir ömür sağlar. 

3- Parlak ten : Çinli kadınlar kusursuz ve ışıltılı ciltleri ile bilinir.Bunun içinde nane yapraklarını kullanırlar.Nane yaprakları cildi parlaklık ve ışıltı verir. 

4- Doğal maskeler

Çinli kadınlar kendi cilt tonlarını korumak ve onu geliştirmek için pirinç suyu kullanır.Bir suda pirinç ıslatılır ve su sütlü beyaz hale gelene kadar karıştırılır.Bu karışım buzdolabında saklanabilir.Bu suyu pamuk yardımı ile cilde sürebilirsiniz.Cildiniz tertemiz ve ışıltılı görünecektir..Harika sonuçlar veren çok ucuz bir bakım önerisi.Bu suyu 3-4 gün saklayınız daha sonra su değiştirilmelidir. 

5- Kırışıklık azaltma : Çinli kadınlar yumuşak,pürüzsüz ve esnek bir cilde sahip.Yumurta akında cildi sıkılaştırmak için harika bir maskedir.Parlayan ve gergin olan bir cilt için yumurta akı yüz maskelerini kullanıyorlar.Yumurta akını yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. 

6- Kabarık yüzden kurtulmak

Çin kültüründe yüzdeki şişlikleri azaltmak ve hücrelerin yenilenmesini teşvik etmek için yüz masajı oldukça popülerdir.masaj ile yüzdeki kan dolaşımı artırılır.Yüz masajını aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. *Kulaktan başlayıp köprücüğe doğru hareket edilir. *Çekerek cildinizi germekten çekinin.Dairesel hareketlerle yukarıya doğru ovun.Çenenizi ve çene kemiğinizi de ovun. *Aşağıya doğru çekmeyin.Yukarı hareketler ile tüm alanı kapsayacak şekilde yapın.Göz altı şişkinliklerini gidermek için işaret parmaklarınızı kullanın.Göz altını çekme ve germe kırışıklıkları daha da artıracaktır. Tüm bu ipuçları yaşlanmayı geciktirecektir.Bunun dışında güzellik rejimi de Çinli kadınların yöntemlerindendir.Bu güzellik rejimine başlamadan önce aşağıdaki noktaları uygulamaktadırlar. *Yüzde herhangi bir güzellik malzemesini kullanmadan önce bir test uygularlar. *Masaj ve cilt bakımını periyodik olarak gerçekleştirirler. *Diyetlerinize soya ve mantar eklerler.İyi diyet sağlıklı ve ışıldayan bir cilt için temel olduğunu düşünüyorlar. *Parlayan bir cilt için bol bol su tüketiyorlar. 

Çinli kadınların güzellik tavsiyeleri uygulayarak sizde kusursuz genç bir cilde sahip olabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara