• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

İple Kaş Alma Rehberi


İple Kaş Alma Rehberi

İple Kaş Alma Rehberi

Kişisel bakım herkesin vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Özellikle kadınlar kişisel bakımlarını daha profesyonel ellere teslim etmek isterler. Ancak kaş alımı gibi kişisel bakımları evde yapmanız mümkündür. Ancak bunun için ince detayları bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde yapacağınız hata ile kaşlarınızı geri dönüşü olmayan bir yola sokabilirsiniz. 

İple Kaş Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle kaşınızın almadan önce aydınlık bir ortama geçin. Küçük tüylerin bile göründüğü aydınlık bir ortam kusursuz bir şekilde kaş almak için önemlidir. Daha sonra ince ama sağlam bir ip alın ve 80 cm kadar kesin. İpi makas gibi kullanmak için ikiye katlayın. Daha sonra ipin iki ucunu yanlara doğru çekerek 8 şeklini verin. Böylece ipin ortası makas görünümünü alacak. İpe 8 şeklini verdikten sonra ipin iki ucunu baş ve işaret parmağınıza geçirin. Bu aşamadan sonra parmaklarını açıp kapattığın zaman ipin ortasının döndüğünü görmen gerek. İpin ortasının dönmesi makas işlevi görüyor demektir. 

İşleme başlamadan önce parmaklarını oynatarak ipi nasıl kontrol ettiğini öğrenmek gerek. Aksi halde guzellik.com.tr olarak dikkat çektiğimiz nokta ipi düzgün kontrol edemezseniz yanlış kesim yapabilir ve geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Kaşlarını almaya öncelikle yoğun olan bölgelerden başlamalısınız. Kaşları almak için ipin 8 şeklini almış orta noktasını keseceğiniz tüyün üstüne getirerek parmaklarınızı açıp kapatmalısınız. Evde kaş almak bu kurallara dikkat ettiğiniz zaman çok kolaydır.

İple Kaş Almakla İlgili Bilmeniz Gerekenler

İple veya adayla kaş almanın farklı yanları olabilir. İlk başta ikisi de aynı gibi görünüyor ancak fark bir kaç hafta sonra ortaya çıkıyor. İple alınmış kaşlar bir kaç hafta sonra ufak ufak tekrardan çıkabiliyor. Ağda da bu durum görülmez. Bunun nedeni iple alınan kaşlar kökten alınmamasıdır.

İple kaş alırken rimel gibi makyaj yapmaktan kaçının. Makyaj yaptığınız takdirde kaş alma işlemi sırasında gözleriniz sulanabilir. Bu durum da makyajınızın akmasına neden olur. İple Kaş alırken sürtünme çok olacaktır. Bu yüzden cildiniz hassas ile kızarıklıklar olması doğaldır. Kaş alma işlemi yapıldıktan bir kaç saat sonra oluşan kızarıklıklar yavaş yavaş ortadan kaybolacaktır. 


Eklenme Tarihi: 19/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara