Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 07/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Adriana Lima Güzellik Sırları


Adriana Lima Güzellik Sırları

Adriana Lima'nın Güzellik Sırları

1981 Brezilya, Salvador doğumlu Adriana Lima yerel bir mağazada alışveriş yaptığı sırada keşfedildiğinde 13, Ford Supermodel of Brazil Model Search yarışmasında birinci olduğu zaman 15 yaşındaydı. Ergenlik çağındayken Ford Modellik Ajansı sayesinde New York’a taşınan ve kariyerinin daha başlangıcındayken Marie Claire ve Vogue gibi dünya çapında tanınmış dergiler için moda çekimleri gerçekleştirilen Adriana Lima’nın güzellik sırları birçok kadını ilgilendiren bir konu.

Fotoğrafları Harper’s Bazaar ve Elle gibi önemli dergilerin kapağına koyulan, 1998’de Victoria’s Secret defilesinde yer aldıktan sonra daha da tanınır hale gelen Adriana’nın güzellik adına en çok önem verdiği şey cildini nemlendirmek. Yağlı ciltler de dahil her türlü cilt tipinin nemlendirici bakıma ihtiyaç duyduğunu bilmeyen yoktur aslında, ama önemli olan bunu düzenli olarak uygulamak, öyle değil mi? Adriana cilt bakımı yapmayı hiçbir zaman es geçmiyor ve cilt temizliği için de bitkisel, doğal yağları tercih ediyor.

Hindistan cevizi suyuna olan düşkünlüğü de Adriana Lima’nın güzellik sırları arasında yer alıyor. Yakın arkadaşlarının “Leah” diye hitap ettiği ünlü model her gün Hindistan cevizi suyu içmenin cildinin daha canlı, daha sağlıklı görünmesini sağladığına inanıyor. Hatta bir nevi palmiye olan bu bitkinin suyunu da nemlendirmek amacıyla cildine sürüyor. Unutmadan belirtelim; cildini güzelleştirmek için Acerola (Barbados) kirazı ve Acai üzümü gibi meyvelerin suyuna da güveniyor.

Su içmekle aranız nasıl? Adriana düzenli olarak su içmeye önem veriyor. Çantasında her zaman kırmızı bir ruj bulunduran seksi ve güzel model, zorunlu kalmadıkça abartılı bir makyaj yapmamayı tercih ediyor. Günlük hayatta renkli nemlendirici, dudak parlatıcısı ve maskara kullanmayı seviyor.


Adriana Lima

 

Ünlü kadınların güzellik sırları türünden listelerde “Cildini güneş ışınlarından itinayla koruyor ve devamlı güneş koruyucu kullanıyor” gibi cümleler görmemek neredeyse imkansız. Adriana Lima da güneşten korunmaya dikkat ediyor. Dışarıya çıkarken güneş kremini sürmeyi kesinlikle unutmuyor.


Siz bu konuda ne durumdasınız? Cildinizde erken yaşlanma belirtileri ve güneş lekeleri görmek istemiyorsanız teninizi güneşin zararlı ışınlarından her mevsim korumalısınız.

Adriana’nın doğal görünümlü dalgalar vermeyi sevdiği dolgun saçları için ne yaptığını biliyor musunuz? Bizden söylemesi: Avokado içeren saç maskeleri kullanıyor ve saçlarının uçlarına her zaman bakım yağı sürüyor.

Bir röportaj sırasında Brezilyalı kadınların güzellik rutini uygulamaya genç yaşlarda başladıklarını söyleyen Adriana nemlendirici ve göz çevresi için bakım kremi uygulamaya oldukça erken yaşlarda başlamış. Ayrıca, ne kadar yorgun olursa olsun, cildini temizleyip kremini sürmeden uykuya geçmiyormuş.

Adriana Lima arada bir kahvaltıda krep yemek gibi ufak kaçamaklar yapmakla beraber ne yiyip içtiğine çok dikkat ediyor. Ve fit vücudunu korumak için düzenli olarak spor yapıyor.

Ünlülerin güzellik sırları hakkında yayınladığımız diğer yazılarımızı okumayı unutmayın..


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara