• Müşteri Hizmetleri
 • Üye Girişi
 • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Altın İğne Tedavisi


Altın İğne Tedavisi

Pürüzsüz Ve Genç Bir Cilt İçin Altın İğne Tedavisi

Günümüzün insanları daha canlı, pürüzsüz ve genç bir cilt için estetik ameliyatlara göre uygulanması daha pratik, toparlanma süresi daha kısa olan ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerini tercih ediyorlar. Bu yöntemlerin estetik operasyonlarla aynı sonuçları vereceğini söylemek mümkün değil, ancak, hafif ve orta seviyedeki yaşlanma belirtileri üzerinde etkili oldukları ve bazı cilt sorunlarını belirgin derecede hafiflettikleri de inkar edilemez. Altın iğne veya fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları (FRF) uygulaması da cildi kesiler ve yaralar oluşturmadan gençleştirip güzelleştiren uygulamalar arasında yer alıyor.

Altın İğne Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Altın iğne, cerrahi olmayan, yüze ve vücudun bazı bölgelerine uygulanabilen bir cilt gençleştirme yöntemidir.

İşlem için kullanılan cihaz aracılığıyla cildin alt katmanlarına yüksek frekansta enerji gönderilmesi şeklinde uygulanır. Cilt altı dokularında bu şekilde kontrollü bir hasar oluşturulması, vücuttaki yenileyici, onarıcı hücrelerin harekete geçmesini ve doğal kolajen üretiminin uyarılmasını sağlar.

İşlemden önce uygulama bölgesi temizlenir ve anestezik bir kremle uyuşturulur. Daha sonra, ucunda birçok mikro altın iğneciklerin bulunduğu radyofrekans cihazıyla cildin taranmasına başlanır. İletken özellikli altın iğneler ayarlanmış bir derinlikte olmak üzere cilde dokunarak ani giriş çıkışlar yapar.

 Kişinin isteğine bağlı olarak, daha iyi bir sonuç almak için iğnelerin açtığı kanallara mezoterapi veya PRP karışımları da emdirilebilir.


Altın İğne Tedavisi

 Altın İğne Tedavisinin Cilde Etkileri


 • İnce kırışıklıkları ortadan kaldırır.
 • Yaşlanma belirtilerini hafifletir.
 • Akneler ve akne izleri üzerinde etkilidir.
 • Kol ve bacaklardaki sarkmaların azalmasını sağlar.
 • Kilo değişimlerinden veya gebelikten dolayı oluşan cilt çatlakları üzerinde etkilidir; daha açık renkli, daha belirsiz hale gelmelerini sağlar.
 • Yanık ve yara izlerinin görünümünü hafifletir.
 • Cilt lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin daha sıkı ve genç görünmesini sağlar.
 • Göz çevresi morlukları üzerinde etkilidir. 
 • Aşırı terleme sorununu fark edilir derecede azaltır.

Altın İğne Tedavisinin Avantajları

 • Olumlu etkileri ilk uygulamadan itibaren görülebilir.
 • Kısa süren bir işlemdir.
 • Etkisi uzun süre devam eder.
 • Uzun süreli kızarıklık, şişlik ve morluk gibi yan etkilere sebep olmaz.
 • Etkileri klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
 • Uygulama yapılan kişi kısa sürede günlük hayatına dönebilir.
 • Farklı cilt tipleri ve ten renkleri üzerinde uygulanabilir.

Seanslar Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın seans süresi herkes için aynı olmamakla beraber ortalama 30 – 45 dakika arasında değişir. Geniş alanlara yayılmış çatlaklar için veya vücudun birkaç bölgesine aynı anda uygulandığında seans süresi ortalamanın üstüne çıkar.

Tedavi Kaç Seans Devam Eder?

Uygulamayı yaptırmak isteyen insanların yaşları, cilt sorunlarının ve ciltlerindeki hasarın derecesi farklı olduğundan altın iğne seans sayısı kişiye göre değişir. Cilt yenileme ve sivilce izleri tedavisi gibi işlemlerde önerilen aralıklarla 3 – 5 seans uygulama yaptırmak genellikle yeterlidir. Geniş alanlara yayılmış cilt çatlakları gibi sorunlarda seans sayısının daha fazla olması gerekebilir.

Uygulama Sonrasında Ciltte Yan Etkiler Görülür Mü?

Tedavinin uygulanmasından sonra cildinizin pembeleştiğini fark edersiniz. Bu durum 3 – 5 saat içinde ortadan kalkar. Ayrıca hafif bir ödem de oluşur ve bu da kısa bir süre sonra geçer.

İşlemden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedaviyi uygulayan uzmanın önerilerini mutlaka dikkate almalısınız. Uygulama bölgesinde belli bir süre için kullanılması tavsiye edilen ürünleri kullanmalı ve cildinizi güneşten korumalısınız.

Herkes İğneli Radyofrekans Yaptırabilir Mi?

Kanser hastalarına, aktif enfeksiyonu ve kanama bozukluğu olanlara FRF uygulaması yapılmaz. Sağlığınızla ilgili herhangi bir endişeniz varsa bu tür işlemleri yaptırmaya kendi başınıza karar vermemeli, mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Ameliyatsız Güzelleşmek İçin İdeal Bir Yöntem

Cildinizde zamanın, çevresel faktörlerin, güneş ışınlarının, cilt tipinizin, yaşam tarzınızın, gebelik sürecinin etkisiyle lekeler, çatlaklar, kırışıklıklar, sivilceler oluşabilir, yanık ve yara izleri kalabilir. Altın iğne tedavisi bu gibi olumsuz etkilerin giderilmesi veya daha az görünür hale gelmesi için deneyebileceğiniz etkili ve konforlu bir yöntemdir. Günlük rutininizden günlerce, haftalarca uzak kalmanızı gerektirmez. Öncesinde anestezik krem uygulandığı için duyacağınız acı minimum seviyede olur. İşlemden sonra cilt altında onarım devam ettiği için ilerleyen günlerde cildinizin daha canlı, daha genç ve pürüzsüz göründüğünü fark edersiniz.

Altın İğne Tedavisi uygulaması yapan üye uzmanlarımız bulunmaktadır. Altın İğne Tedavisi yapan üyelerimize sitemizde arama yaparak ulaşabilir veya iletişim formu ile bizden bilgi alabilirsiniz. Fiyat ve randevu formu ile de kolayca bilgi alabilirsiniz.


Eklenme Tarihi: 24/03/2020 kategori: Ameliyatsız Estetik Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara