• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 19/04/2020 kategori: Sağlık Ekleyen: Güzellik Rehberi

Ayak Mantarı


Ayak Mantarı

Ayak Mantarları

 Ayak mantarları genellikle parmak aralarında ve parmak altlarında oluşan rahatsızlıklardandır. Mantarlar genel olarak görünüşte bir kirliliğe yol açar ve kaşınırlar ancak bazı ağrılara da yol açabilirler. Bunun yanında ayak mantarları;

  • Kötü kokulara ve beyaz döküntülere neden olabilirler. Sağlığı tehlikeye sokarlar. 
  • Ayaklarda döküntülere neden olurlar.
  • Ayak kokuları yaparlar.
  • İleri derecede kaşınmalara sebep olurlar.
  • Bazı vakalarda alerjik reaksiyonları da oluşabilir.  

Ayak Mantarı

 

Genellikle başkalarının terliklerini, ayakkabılarını çoraplarını veya havuzlarını kullanma yolu ile bulaşabilirler. Bunun yanında, saunalar hamamlar havuzlar gibi ortak kulanım alanlarından da bulaşabilirler. Ayak mantarına yakalanmamak için bu gibi yerlerden çıkış yapılırken ayak parmakları sabunlarla yıkanmalıdır.  

Genellikle belirli tedavileri bulunmaz ve tedavileri tam olarak yapılamaz. Ayakta oluşan sorunlara göre bazı tedavi yöntemleri geliştirilmelidir. Genellikle sağlık açısından büyük bir risk oluşturmadığından tedavi edilmek yerine, geçiştirilir.  Ancak bu gibi geçiştirmeler ilerde parmaklarda ve tırnaklarda bazı sorunlara neden olabilirler. 

Ayak Mantarı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi:

Anadolu’da genellikle mantar sorunları için sarımsak kullanımı yaygındır. Ayak mantarlarına uygulanan ve hiçbir yan etkisi olmayan sarımsakla tedaviler, ayak mantarının iyileşmesinde tamamen iyileşme sağlar ve ayak mantarı enfeksiyonunda 6 aya kadar varan ciddi rahatlamalar getirir. - guzellik.com.tr

Sarımsakla tedavi yönteminde öncelikle 6-7 diş sarımsak alınır ve içerisine az miktarda tuz katılarak iyice dövülür ve karıştırılır. 

Bu karışım bir cam şişeye alınır ve üzerine alkol ilave edilir. Bu karışım ara ara iyice sallanır ve sarımsağın içerisindeki tentürü çıkarılır.  Bu sürenin sonunda, şişenin içerisindeki sıvı başka bir kaba alınır. 


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara