Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 12/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: İstanbul Güzellik

Ayvanın Güzellik Sırrı


Ayvanın Güzellik Sırrı

Ayvanın Güzellik Sırrı

Ayvanın bizde kattığı faydaları say say bitiremesek de cilt için güzel katkılarından bahsedeceğim. Öncelikle ayva cildin beslenmesi için çok büyük bir faktördür. Cildi besleyerek cildin erkenden yaşlanmasını, cildin sıkılaşarak sıkı bir görünüm kazanmasını ve sarkmamasını sağlar. Cildi nemlendirerek ciltteki fazla yağı emer ve cildin yağ dengesini düzenler. Cildin yağ dengesini düzenlediği için de sivilcelere karşı bir savaş açar ve bu konuda oldukça etkilidir. Antioksidan özelliği vardır. Cildiniz de bir tahriş ya da ağrı söz konusu ise bunun ağrısını hafifletir ve keser. Cildiniz de oluşan lekelerden kurtulmanız için size çok iyi yol arkadaşlığı yapar. Cilt lekelerinizi yüzde yüz kaybetmese de oldukça az gözüken bir görünüm sağlar. Cildinizin günlük bakımını yaparak nem dengesini korur. Ayvayı her cilt tipi için kullanabilirsiniz bir sorun teşkil etmez. 

Ayva Çekirdeği ile Nemlendirici Cilt Maske Yapımı

Malzemelerimiz çok kolay ve hepimizin evinizde bulunan ürünler. 

    2 veya 3 yemek kaşığı ayva çekirdeği  

    2 veya 3 yemek kaşığı badem yağı

    1,5 su bardağı gül suyu

Ayva çekirdeklerini bir gün öncesinde gül suyuna koyarak gül suyunda bir gece bekletin. Ertesi gün çekirdekleri süzerek boş bir kapa koyun üzerine badem yağınızı ilave edin ve ardından bu karışımı cildiniz uygulayın ve 20 dakika bekletin. Beklettikten sonra cildinizi güzelce durulayın. Bu hazırladığınız karışımı bir hafta muhafaza edebilirsiniz sonrasında bu karışımı dökmeniz gerekecektir. Haftada 2 defa cildinize bu maskeyi uygulayabilirsiniz. guzellik.com.tr

Cilt Lekelerini Yok Etmek İçin Maske Tarifi 

8 tane ayva çekirdeği boş bir kaba alarak üzerine bir çay bardağı kadar ılık su ekleyin. Bunu iki gün boyunca beklemeye alın. İki gün sonunda ayva çekirdeğinden kaynaklı jölemsi bir kıvam elde edeceksiniz. Bu kıvamı cildiniz de oluşan lekeleri alanlara sürerek toplam 20 dakika bekletin. 20 dakika sonra cildinizdeki bu jölemsi kıvamı ılık suyla durulayın. Bu karışımı cildinize düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde cildinizde oluşmuş olan cilt lekeleri zamanla hafifleyecek hatta gözle görülmeyecek kıvama gelecektir.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara