Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 03/05/2020 kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Bölgesel Yağlanmalar


Bölgesel Yağlanmalar

Bölgesel yağlanmanın sorumlusu kim?

Vücudun bazı bölgeleri bazı zamanlar diğer bölgelere göre daha çok yağlanır. Örnek olarak parmaklar şişmanlamaz lakin önce göbek dediğimiz yerler şişmanlar, Peki ya neden ? Bunu hiç merak ettiniz mi?

Uzmanlar bu yağlanmaların sebebinin hormonlarla, yada genetik nedenlerle olabileceğine dikkat çekiyor.

Yağ oranı yüzde 25’i geçince tehlike çanları çalmaya başlar 

Yağ hücreleri aslında bilinenin tam aksine insan vücudu için çok önemli hücrelerdendir. Tıpkı akciğerlerimiz, kalbimiz, beynimiz gibi. Vücudumuzda özellikle Vitamin A, D, E, K’nın depo yeridir. Vücut ısılarını ayarlayan hücreler yağ hücreleridir. Dışarıdan gelen darbe ve hasar verebilecek olanları engellemeye yarar. Bazı hormonlar ise bu hücrelerde depolanmaktadır. Yağ dokuları mutlaka % de 25’inden fazla olursa kal ve damar hastalıkları için tehlike arz edebilir. Yağ hücreleri vücutta bazı bölgelere dağılır ancak bazı bölgelere haddinden daha fazla dağılır. Bu hücrelerin nereye ne kadar dağılacağı ise hormon-el dengelerle yani genetik olarak belirlenir.

Bel çevresindeki yağlanma, basen çevresindeki yağlanmaya göre daha risklidir.

Genel olarak insanda iki tür bölgesel yağlanma görülmektedir. . Bel çevresindeki yağlanmalar ve basen bölgesindeki yağlanmalardır. Bel çevresindeki yağlanmalar sağlık açısından daha risklidir. Çünkü buradaki yağlanmalar iç organlara daha yakındır. 

Hormon-el düzensizlik yağlanmayı etkiler.

Bölgesel yağlanmalarda genetiğin yanı sıra hormonların dengesizliğinin de etkisi vardır. Bel çevresi kalın olanlarda insülin hormon yüksekliği mevcuttur. . İnsülin bizim pankreasımızdan salgılanan ve yediğimiz yiyeceklerle vücudumuza giren şekeri hücre içine sokularak kullanılmasını sağlayan hormondur.

Bölgesel yağlanmayı giderici uygulamalar yapan Güzellik Rehberi üyelerimiz mevcuttur. Adres ve telefon bilgilerini rehberde aratarak bulabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara