• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Bacakları İncelten Egzersizler


Bacakları İncelten Egzersizler

Bacakları İncelten Egzersizler

Kilo vermenin birçok yolu var. Hızlı ve şok diyetlerden uzak durup sağlıklı beslenmeyi bir hayat tarzı haline getiren kişinin zaten kilo problemi de olmayacaktır. Ancak genel vücut yapısındaki fazla ağırlık bazen gittiği zaman bile bazı bölgeler bu incelmeye karşı direnç gösterir. Yani kısaca bölgesel zayıflama genel kilo kaybından çok daha zordur ve bunun için diyetten ziyade spordan yardım almak gerekir. Özellikle kalça, bacak ve basen bölgelerinde toplanan yağların eritilmesi için bazı hareketlerin düzenli olarak uygulanması gerekiyor. Bacak incelten egzersizler de bu hareketlerin en temelini oluşturuyor.

Bacakları İnceltmek İçin Hangi Egzersizleri Yapmak Gerekir?

Bacakları inceltmenin en kolay ve doğal yolu bol yürüyüş yapmaktır. Ayrıca bisiklet kullanmak da bacak inceltme üzerinde oldukça etkili. Ayrıca  bacak çalıştıran hareketlerin birçoğu kalça ve basen konusunda da destekleyici özelliğe sahiptir. Bu konuda yapacağınız ilk egzersiz yarı çömelme. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp sağlam bir duruş kazandıktan sonra kollarınızı ileriye uzatarak oturma pozisyonuna kadar eğilin ve tekrar başlangıç noktasına dönün. guzellik.com.tr olarak önerimiz bu hareketi günden en az yirmi kez tekrarlamaya özen gösterin.

Bacakları incelten hareketlerin bir diğer ise çömelme pozisyonundan ayaklarınız birbirine bitişik vaziyette doğrulmaya çalışın. Daha donra dizlerinizi kırarak ayaklarınızın arasını açmadan başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tamamlayabilirsiniz. Bölgesel incelme adına bacaklarınızı çalıştırmanın en etkili bir diğer yöntemi ise ellerinize ağırlık alıp bacaklarınızı yine omuz genişliğinde açarak kollarınızı yukarıya uzatmaktır. Yarı çömelme hareketini tekrar ederken ellerinizdeki ağırlığı omuz hizanıza kadar indirip kaldırmayı da unutmayın.


Eklenme Tarihi: 21/05/2020 kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr
İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara