Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Basen Nasıl Eritilir?


Basen Nasıl Eritilir?

Kalın Basenler Nasıl Eritilir

Birçok bayanın sorunu olan kalın basenler mini etek, şort, mini elbiseler gibi birçok kıyafetin giyilmesinde zorluk çıkarır ve hoş bir görüntü ortaya çıkarmaz. Guzellik.com.tr olarak sizlere basen nasıl eritilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Hem istediğiniz kıyafeti gönül rahatlığıyla giymek için hem de kendinizi daha mutlu hissetmek için işte kalın baldırlardan kurtulmanın ipuçları.

Öncelikle neden basenlerinizin kalın olduğunu belirlemelisiniz.Çünkü kalın baldıra sahip olmanızın birçok nedeni olabilir.Örneğin vücutta bulunan varisler damarların genişlemesine neden olarak bacaklarda şişkinliğe neden olabilir.Kilo verimi sonrasında da basenlerdeki yağlar erimeyip sabit kalabilir.Fazla büyük olan kaslarda baldırların daha kalın görünmesine neden olabilir.Özellikle spor ile uğraşanlarda bu durum sıklıkla görülür.

Basen Nasıl Eritilir?

Her gün düzenli olarak uygulayacağınız egzersizler ile basenlerinizi eritebilirsiniz. Her gün düzenli yaparsanız basenlerinizin günden güne inceldiğini göreceksiniz.

Kalın baldırlarınızı eritmek için Pile Squat denilen hareketi yapmalısınız.

Pile Squat

 Bacaklarınızı omuzlarınıza paralel olacak şekilde tutun.Dizlerinizi kırarak kalçalarınıza ağırlığınızı verin. 20 kere tekrarladıktan sonra ağırlığınızı ayaklarınıza verin.Parmak uçlarınızda yükselerek tekrar 20 kere yapın.

Diğer bir basen incelten hareket ise Lunge hareketidir.

Lunge Hareketi

 Bacaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra bir ayağınızla ileri doğru adım atın.Arkada kalan bacağınız ise sabit kalsın.Öndeki bacağınız ile diz çökün ve 90 derecelik açı oluşturun. Arka bacağın dizinin yere değmemesine dikkat etmelisiniz ve topuk havada olmalı. Bu şekilde alçalıp yükselin.Daha sonra ise bacaklarınızı değiştirerek hareketi yapın.

Basenlerinizi inceltmek için onlara masajlar uygulayarak biriken fazla yağlardan kurtulmasını sağlayabilirsiniz.İnceltici masaj jelleri çok işinize yarayacaktır.

Spor yaparken basen bölgenizde kaslanmaya neden olacak hareketlerden uzak durmalısınız. Çünkü kaslanan basenler daha da kalın görülür.

Basenlerden kurtulmanın bir yolu olarak Body Wrap denilen inceltici özelliği olan sargılardır. Bu inceltme işlemi güzellik salonlarında yapılabildiği gibi evinizde kremlerle ve yiyeceklerle de yapabilirsiniz.

Kalın basenlerden kurtulmak için guzellik.com.tr olarak önerimiz beslenmenize de dikkat etmelisiniz.Özellikle fazla protein basen bölgesinin kalınlaşmasına neden olur. Kalın basenlerden kurtulmanın tüyolarını düzenli uygularsanız istediğiniz basenlere kısa zamanda kavuşabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara