• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Bayan Saç Modelleri


Bayan Saç Modelleri

Bayan Saç Modelleri

Bayan saç modelleri çeşitliliği ile oldukça zengindir. Bayanların kararsız olması, güzel görünmek istemesi bir çok saç modeli çıkmasına imkân vermektedir. Saç kesimi gibi saç renkleri de bayanlar için oldukça önemlidir. Ten rengi, göz rengi ve saçın yapısı dikkate alınmaksızın bayanlarımız hatalı saç renkleri seçmektedirler. 

Bunun önüne geçmek için biraz araştırmacı olmalı birazda uzman kuaförlerden fikir almak gerekebilir. Gelelim konumuza bu yılın saç renkleri kızıl, bal tonları, karamel tonları, kahve tonları ve altın sarısı olarak görünmektedir. Saç modelleri olarak uzun, kısa ve orta saçlara göre saç şeklide farklılık gösterebilmektedir. Katlı, dalgalı ve kahküller trend gibi görünse de bir çok fikir bulunmaktadır. Aşağıda örneklerimizi sıralayarak sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Uzun Saç Modelleri

Bayanlar için uzun saç cazibeli ve şekillendirme seçeneği zengin olan, fakat bakımı zor ola saç tır. Uzun saçlar için en uygun dalgalı, bukleli lüle lüle saçlardır. Hemen hemen her bayana yakışır şık ve güzel bir görünüm sergiler. Saç sağlığı açısından ise dalgalı saçlar hacim kazandırdığı için  uzmanlar tarafından da önerilmektedir. 

Bunların dışında uzun saçlara en uygun kahküllü saç modelleri ve aslan yelesi, katlı kesim tercihleri, örgü, at kuyruğu, topuz gibi saç stilleri bulunmaktadır. Uzun saçlarda sarı, kızıl gibi saç renkleri ise de oldukça şık ve havalı bir görünüm vermektedir. guzellik.com.tr olarak önerimiz saç bakımı açısından da sıklıkla yıkamalı, saç kremi, saç maskesi kullanılmalıdır. Uzun saçlar daha çabuk yağlanmaktadır bu yüzden yağ içermeyen şampuanlar tercih edilmelidir.

Orta Boy Saç Modelleri

Bayan Orta saç modelleri omuz hizasındaki saçlardır. Katlı kesimleri ünlüdür ve en çok bunlarla bütünleşir. Bunun dışında ise dalgalı, ve kıvırcık modeller ile iyi bir görünüm verebilir. Sarı ve bal tonları, çikolata tonları, kahveler çok şık durmaktadır.  Asimetrik uçlar, dağınık modeller yine bu saç modelleri ile bir bütün olarak görülmektedir. 

Yüz yapısı  fazla ince uzun olmayan, fazla şişman olmayanlar için daha uygundur. Boyunuz ve fiziğiniz orta saç modelleri kullanmanıza etken değildir. Röfleleri, balyajları, gölge modelleri çok şık durmaktadır. 2020 orta saç modelleri trendleri ni bu sayfamızdan daha geniş bir galeri olarak inceleyebilirsiniz.

Bayan Kısa Saç Modelleri

Bayanların en çok rağbet ettiği hatta yaz aylarının göz bebeğidir kısa saçlar. Saç bakımı kolay, şekillendirmesi basittir. Zaman ayırmanız gerekmez. Yoğun iş temposunda çalışan bayanlar için ideal kesimlerdir. Bob saç kesimleri en ünlüleridir. 

Bob saç kesimi yıllardır ardı gelen bir trend olarak bilinmektedir. Dağınık, sert görünümler kısa saçlar için ideal tercihler arasındadır. Saç rengi olarak her türlü saç boyasını kaldırabilmektedir. 

Uzmanlar kısa boylu bayanlara önermekte, uzun boylu ve kilolu bayanlara önermemektedir. Kilolu bayanları daha kilolu gösterebilmektedir. Şık ve modern asimetrik kesimler 2020 yılının saç trendleri arasında yer almaktadır.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara