Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 25/03/2020 kategori: Cilt Gençleştirme Ekleyen: Güzellik Rehberi

BBL Leke Tedavisi


BBL Leke Tedavisi

Sonbahar – kış sezonundan uygulanması tavsiye edilen BBL ile leke tedavisi uygulaması güneş lekeleri, çiller ve yaşlılık lekelerinden şikayetçi olan birçok kişiyi memnun etmiştir. Forever Young BBL teknolojisi, günümüzün cilt lekeleri üzerindeki en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. BBL, temelde cilt yaşını fark edilir derecede gençleştiren bir uygulama olarak bilinmekle beraber güneş ışınlarının, ilerleyen yaşın ve diğer etkenlerin yol açtığı lekeler üzerinde de çok iyi sonuçlar vermektedir. 

BBL Nedir?

Cilt yaşlanmasını durdurduğu uzun süreli klinik çalışmaların sonucunda kanıtlanmış güvenilir ve konforlu bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Geniş bantlı ışık terapisi olarak da bilinir. Cilde termal olarak hasar vererek yenilenmesini sağlar.

Ciltteki mevcut yaşlanma izlerini büyük ölçüde giderir ve cildi zaman içinde oluşacak yaşlanma etkilerine karşı güçlendirir.

Uygulama sayısı kişinin durumuna ve ihtiyaçlarına göre değişmekle beraber genelde aralarında 1 ay kadar süre olan 3 – 5 seans olarak uygulanır. Birçok uzman, yılda 2 kere destekleyici seanslar yaptırmanın tedavinin etkisini arttırdığını düşünmektedir.

Uygulama sonrasında cilt UV ışınlarına karşı duyarlı hale geldiğinden sonbahar ve kış aylarında uygulanması gerekir.

İnce kırışıklıklar, çizgiler ve lekeler üzerinde etkili olduğu gibi cildin daha sıkı, daha parlak ve canlı bir hale gelmesini de sağlar.

BBL İle Leke Tedavisi

Ciltte lekeler oluşmasına sebep olan birçok etken vardır. Güneş ışınları, gebelik gibi hormonal değişikliklerin yaşandığı dönemler, yaşlılık, yanlış kozmetik bakım ve makyaj uygulamaları, sedef ve egzama gibi cilt sorunları, iyileşmeyen yaralar, şeker hastalığı gibi etkenler yüzümüzde ve vücudumuzda cilt lekeleri oluşmasına yol açar.

BBL ile leke tedavisi yaptırmak cilt lekelerinin daha açık renkli, daha az görünür hale gelmesini ve bazılarının da azalmasını sağlar. Bazı durumlarda BBL’in başka lazer uygulamalarıyla kombine olarak kullanılması da önerilebilir.

Cilt lekelerinde tamamen kurtulmak gibi bir hayaliniz olabilir, ancak sizi bu konuda daha gerçekçi beklentilere sahip olmanızı öneririz. Yüzeysel lekelerin tamamen veya neredeyse görünmez hale gelmesi mümkündür, fakat derin katmanlardaki lekelerin ortadan kaldırılması oldukça zordur. Bir cilt lekesi, epidermisin ne kadar üst bir katmanında ise tedaviye o kadar iyi cevap verir. Alt katmanlarda bulunan lekelere gelince, onların renginin solmasını ve daha az göze batar hale gelmelerini bekleyebilirsiniz.

Yaşlılık lekeleri ile güneş lekeleri tedaviye daha çabuk cevap verir. Gebelik lekeleri ise daha dirençlidirler.

Cilt lekeleri için BBL tedavisi yaptırmak, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu yöntem yüz, dekolte bölgesi, ellerin sırt kısımları ve omuzlar gibi pigmentasyonun en fazla görüldüğü bölgelere rahatlıkla uygulanabilir.

Tedaviden sonra lekelerin koyulaştığı, ardından koyulaşan kısımların soyulduğu ve döküldüğü görülebilir. Bu etkiler bir süre sonra tamamen ortadan kalkar. Ortaya hem pürüzsüz bir dokuya sahip, hem de lekelerinin görünümü hafiflemiş bir cilt çıkar.

BBL tedavisi yapan üye uzmanlarımız mevcuttur. Fiyat ve randevu almak için iletişim formlarını kullanabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara