Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 27/03/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Beyaz Saçların Tedavisi İçin Amla


Beyaz Saçların Tedavisi İçin Amla

Beyaz Saçların Tedavisi İçin, ak saçlar sizin için sıkıntı veren bir durumsa bu beyaz saçları ortadan kaldıran amlayı kullanabilirsiniz.

Bazen genetik nedenlerden dolayı bazen de yaş ilerledikçe saç beyazlamaya başlar.Bu durum sizin için sıkıntı veren bir durumsa beyaz saçları ortadan kaldıran amlayı kullanabilirsiniz. Amla Hindistan kökenli bir bitkidir ve şifalı bir ot olarak bilinmektedir.Antik çağlardan bu yana Hintliler saç bakımı için amlayı kullanmışlardır. Saçtaki serbest radikaller melanin üretimini engelleyerek bu durumda da saç beyazlamaya başlar. Siyah pigmentler yerini beyazlara bırakır. Amla ise antioksidan deposu olarak saça zarar veren serbest radikalleri engeller. Böylece saçın doğal renginin korunmasına yardımcı olur. Siyah saçları önleyen amlayı beyaz saç tedavisinde kullanabilirsiniz. Amlayı toz ve yağ olarak aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz.

beyaz saçlar

 Amla ile Hindistan cevizi yağı : Beyaz saçlar için Amla ve Hindistan cevizi yağı etkili bir ilaçtır. Hindistan cevizi yağı ile karıştırıldığında amla istenen sonucu verir.

Malzemeler

2 yemek kaşığı toz amla

1 su bardağı Hindistan cevizi yağı

Nasıl hazırlanır

Bir tavada Hindistan cevizi yağını haşlayın ve ve amla tozunu ekleyin.Bu karışımı koyu kahverengi olana kadar karıştırın.Bir şişeye de bu karışımı saklayın. Bu karışım ile saçınıza düzenli olarak masaj yapın.

2- Amla ve okaliptüs yağı : Bu iki malzemede beyaz saç tedavisinde etkili sonuçlar verir.

Malzemeler

Küçük amla parçaları

Okaliptüs yağı

Yoğurt

1 yumurta

Limon

Hazırlanışı : Suda amla parçalarını kaynatın ve içine okaliptüs yağını ekleyin.Bir kavanoz içinde bir gece tutun.Bir sonraki gün diğer malzemeleri karışıma ekleyin. guzellik.com.tr olarak önerimiz saçınıza bu karışımı sürdükten sonra yarım saat bekletin.Ayda bir kez bu tedaviyi saçlarınıza uygulayın.

Amla ve badem yağı :Bu iki malzeme karıştırarak kullanıldığında beyaz saçlar için etkili bir çare olur.

Malzemeler

2 yemek kaşığı toz amla

1 küçük bardak badem yağı

Hazırlanışı : Badem yağını ısıtın ve içine toz amlayı ekleyin.Karışım koyu hale gelinceye kadar karıştırın.Karışım soğuduktan sonra bir şişe içine dökün.Düzenli olarak kullanın.

Amla ve limon suyu : Buda beyaz saç tedavisi için mükemmel bir çözümdür.

Malzemeler

2 yemek kaşığı toz amla

Bir kaç damla limon suyu

1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı : Pürüzsüz bir macun yapmak için bir kaç damla limon suyu ile 1 yemek kaşığı yoğurt ve toz amlayı karıştırın.Kafa derisi üzerine bu macunu sürün ve 45 dakika bekletin.Ilık su ile yıkayın.Olumlu sonuç almak için gün aşırı bu ilacı tekrarlayın.

Bu ilaçların etkili sonuç vermesi için düzenli olarak kullanılması gerekir.Beyaz saçları yok eden amla beyaz saç tedavisinde en iyi ev ilaçlarındandır.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara