Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 24/04/2020 kategori: Dolgu Ekleyen: Estetik Rehberi ®

Botoks ve aşırı terleme tedavisi


Botoks ve aşırı terleme tedavisi

Botoks ve aşırı terleme tedavisi

Botoksun en fazla uygulandığı alan şüphesiz ki aşırı terleme tedavisidir. Tedavinin genel amacı ter bezleri ile onların iletişimde oluğu sinirlerin bağlantısının kesilmesi, bu sayede beyinden gelen terleme emirlerinin ter bezlerine ulaşmamasıdır. Birçok insan özellikle koltuk altı terlemelerinden rahatsızdır. Yaz aylarında daha çok görülen bu terleme, kötü kokulara ve kötü görüntülere sebep olabilmektedir. Koltuk altlarındaki bu terlemeyi botoks önlemektedir. Eğer bu şekilde bir tedavi yöntemi seçilecekse yaz öncesi nisan ve mayıs ayları en uygun zamanlardır. Mayıs ve nisan aylarında botoks yaptıran bir insan tüm yazı rahatlıkla geçirebilir ve yaz boyunca terlemez.  

Diğer terleme şekillerinde de botoks uygulanır ve başarılı sonuçlar alınır mevsim fark etmeksizin bazı kişilerde avuç ve ayak tabanı terlemesi çok fazla görülmektedir. Hatta insanlar avuç içlerinin terinden dolayı tokalaşmaya bile çekinir olmuş durumdadırlar botoks, avuç içi ve ayak tabanı terlemelerini önler bu sayede hem terden hem de terin kokusundan kurtulmuş olunur. 

Botoks ile terleme tedavisi

 

Botoksun diğer terleme biçimlerinde uygulanması da mümkündür. Botox yapılan bir kişi rahatlıkla 3-5 ay boyunca terlemeden durabilmektedir. Hiçbir yan etkisi olmayan bu tedavi, hem terleyen insanları hem de çevresindeki insanları ter kokularından ve kötü görünüşlerden arındırabilmektedir.  Botoksun yaz aylarında yapılması şart değildir. Yukarıda verilen Nisan - Mayıs örneği en uygun ayları söylemek içindir. İnsanlar hem yaz hem de diğer mevsimlerde terledikleri için, botoks her mevsim uygulanabilmektedir.

Botoks hakkında daha fazla bilgi almak ve botoks fiyatları için sitemize kayıtlı üyelere iletişim formundan ulaşabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara