• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler


Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği günümüzde en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Tıbbın gelişmesiyle eskisinden çok daha kolay bir hal alan bu operasyon sonrasında hem sizin rahatınız, hem hassas olan burun bölgenizin sağlığı, hem de sargılar açıldığında tam olarak hayal ettiğiniz görüntüyle karşılaşmanız için birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

1. Gece burnunuzun şişmesini engellemek için bir süreliğine çift yastıkla uyuyun.

2. Burnunuzun darbe almasını önlemek için ekstra özen gösterin. Bir süreliğine evcil hayvanlara ve küçük çocuklara fazla yaklaşmayın ve yatakta partnerinizle çarpışmamak için önlemler alın, gerekirse bir süreliğine tek başınıza uyuyun. En az iki hafta boyunca egzersiz ve esneme-germe hareketleri yapmaktan kaçının.

3. Burnunuzun uç kısmında sıvı birikmesi meydana gelmemesi için minimum miktarda tuz içeren bir beslenme programı uygulayın. Pek çok uzmana göre bu programa ameliyattan 1-2 gün önce başlamak en doğrusu. Bunun yanı sıra operasyondan sonraki ilk 1-2 hafta boyunca onları sert biçimde çiğnemenizi gerektirmeyen yumuşak gıdalar tüketmenizde fayda var.

4. Mümkünse rinoplasti (burun estetiğinin tıbbi ismi) sonrasında 1 ay boyunca gözlük takmayın. Eğer takmak zorundaysanız gözlüklerinizi burnunuza değmeyecek şekilde alnınıza bantlamanız ya da gözlüklerinizle burnunuzun arasına bu iş için üretilmiş köpük bariyerlerden koymanız gerekecektir. 1 aylık sürenin sonunda gözlüklerinizi normal biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz.

5. Burun estetiği sonrası birkaç ay boyunca hava nasıl olursa olsun evden çıkarken güneş kremi ve şapka kullanılması pek çok doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Bu şekilde burunda istenmeyen şişlikler oluşmasının ve iyileşme sürecinin uzamasının önüne geçilmiş olur.

Burun Estetiği

 6. Size reçete edilen tüm ilaçları belirtilen biçimde, hiç aksatmadan kullanmaya özen gösterin. Burnunuzdaki ağrıya bir süre tahammül ederek ilaç alımınızı azaltmak ya da sıklığını seyreltmek isteyebilirsiniz ancak ağrılarınız bir kez kontrolden çıkarlarsa onları katlanabilir düzeye çekmeniz çok zor olacaktır. Bu nedenle ilaç almayı sevmeseniz bile doktorunuzun tavsiyelerine tam anlamıyla uymalısınız.

7. Gün içinde kendinizi yorgun hissettiğinde uygun bir yere uzanın ve biraz kestirin. Uyku nefesinizin düzene girmesini destekleyici bir süreç olduğundan elinize geçen bu gibi fırsatlardan faydalanarak iyileşme sürenizi kısaltabilirsiniz.

8. Şişlikler burun estetiği sonrasında herkesin belli oranlarda deneyimlediği yan etkilerdir. Burnunuzun ameliyattan hemen sonraki görünümüne göre yargılama yapıp kendinizi kötü hissetmeyin. Bazı kişilerde şişliklerin tamamen ortadan kalkması birkaç ayı dahi bulabilmektedir, ancak göze batan, büyük şişliklerin geçmesi bu kadar uzun sürmemektedir. Doktorunuzun direktiflerini eksiksiz biçimde yerine getirmeye devam ettiğiniz takdirde burnunuz istediğiniz görünüme mutlaka kavuşacaktır.   

 Burun estetiği yapan konusunda en iyi üyelerimizle kolayca irtibata geçebilirsiniz. Burun estetiği fiyatları ve estetik burun ile ilgili sorularınız için iletişim formunu kullanabilirsiniz.


Eklenme Tarihi: 24/04/2020 kategori: Burun Estetiği Ekleyen: Estetik Rehberi ®
İletişim Bilgileri

Estetik
Üyelik Tarihi: 24/04/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara