Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 10/06/2020 kategori: Lazer Epilasyon Ekleyen: Güzellik Rehberi

Buz Lazer Epilasyon


Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyon son yıllarda dünya çapında ilgi gören yenilikçi bir lazer epilasyon yöntemidir. Günümüze kadar geliştirilmiş olan çeşitli lazer teknolojilerinin en yenisi ve en acısız olanıdır. Bu konuda sizi yanıltmayı istemeyiz: Alma Lasers firmasının geliştirdiği Soprano ICE serisi cihazlarla yapılan bu uygulama tamamen acısız değildir. Ancak, lazer epilasyondan kaynaklanan ağrıyı ciddi derecede azalttığı gözlenmiştir.

Buz lazer epilasyonun pek çok uzman tarafından alanında devrim yapan bir yöntem olarak tanımlanmasının iki sebebi vardır: SHR teknolojisi ve ICE teknolojisi.

SHR Super Hair Removal, yani Süper Lazer Epilasyon anlamına gelir. Bu teknolojinin ana fikri, uygulayıcı yüksek seviyede ortalama güç çıkışı elde ederken epilasyon yaptıran kişinin de minimum ağrılı veya ağrısız bir uygulamanın konforunu yaşamasıdır. SHR teknolojisinde, yüksek hızda verilen düşük enerji kıl foliküllerinin kademeli olarak ısıtılmasını sağlar. Uygulama boyunca tedavi başlığı danışanın cildi üzerinde sürekli olarak hareket ettirilir.

ICE (buz) teknolojisi ise uygulama yapılan kişinin cildinin sıcaklığının uygulama süresince eksi 3 dereceye kadar soğumasını sağlar. Tedavi başlığının safir taşından yapılmış olan uç kısmı ciltte dokunduğu yeri neredeyse buz gibi soğutur. Buz lazerin en az acı veren lazerli epilasyon tekniği olmasının sebebi tüm seans boyunca devam eden bu serinletici etkidir.

Buz Lazer Epilasyon

 Alexandrite dalga boyunun faydaları ile diode lazer avantajını birleştiren Soprano ICE günümüzün şartlarında mevcut olan en etkili ve mükemmel lazer epilasyon tekniği olarak sunulmaktadır.

Masaj benzeri bir duygu veren uygulama vücudun kulaklar, bikini çizgisi, burun delikleri gibi hassas ve ulaşılması zor alanları da dahil her alanında kullanılabilmektedir.

Açık ve koyu renk tende ve ince kıllar üzerinde etkili olan tedavi yılın herhangi bir döneminde uygulanabilmektedir.

Bugüne kadar geliştirilmiş en ağrısız lazer epilasyon tekniği olan bu yenilikçi yöntem lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkekler için de çeşitli avantajlar sağlamakta ve tercih edilmektedir. Özellikle ağrı eşiği düşük olan erkekler lazer epilasyona mesafeli dururlar. Zira erkeklerin vücudundaki kıllar kadınlarınkine göre daha kalın ve yoğundur. Bu durum lazer ışınının emiliminin de daha yoğun olmasına ve dolayısıyla daha çok acı hissedilmesine yol açar.

Enerjiyi cildin üzerine bütün olarak değil, dağıtarak veren, tedavi başlığının cilt üzerinde devamlı olarak hareket halinde olduğu ve aynı zamanda soğutucu etki de yapan buz lazer epilasyon ise diğer lazer uygulamalarına göre çok daha az acı verir ve yan etki oluşturma riski de daha düşüktür. Bu etkenler erkeklerin de bu yönteme ilgi duymasına yol açmıştır.

Buz Lazer Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamadan bir gün önce trimmer ile tüylerinizi sıfırlamalısınız.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer uygulaması öncesinde uygulama bölgesine mutlaka ultrason jeli sürülmektedir. Tende yağlı bir his bırakmayan, kıyafetle bulaştığı zaman lekeye yol açmayan bu şeffaf jel cildi ferahlatıp serinletir ve korur, lazerden kaynaklanan yanık oluşumu riskini ortadan kaldırır. Ayrıca tedavi başlığının cilt üzerinde daha rahat hareket ettirilmesini sağlar ve tedavinin etkinliğini arttırır.

Daha sonra cihazlı uygulamaya geçilir. Acı ve ağrı hissinin en minimal düzeyde hissedildiği bu sistemin yan etki oluşturma riski de minimal seviyededir.

Bu teknolojinin hızlı bir atış gücüyle uygulanması kılların daha hızlı dökülmesine, istenen sonuçlara daha kısa içinde ulaşılmasına yol açar.

Lazer Buz Epilasyon

 Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

24 saat boyunca cildinize hiçbir şekilde su veya herhangi bir sıvının temas etmemesi gerekiyor.

Uygulamanın üzerinden 24 saat geçtikten sonra cildinizi E vitamini içermeyen nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz.

İlk 1 hafta boyunca kese yapmaktan kaçınmalısınız.

Buz Lazer Yaptırdıktan Sonra Yaz Tatiline Çıkılır Mı?

Uygulamayı yaptırdıktan 15 gün sonra yaz tatiline çıkabilirsiniz. Tatil planınızı buna göre yapmanız önemlidir. Uygulamanın üzerinden 15 gün geçtikten sonra tatile çıkmakta bir sorun olmadığı açıklanmıştır.


Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer Epilasyon yapan uzman ve firma üyelerimiz hakkında bilgi almak ve fiyat talebinde bulunmak için lütfen fiyat talep formunu kullanınız.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara