Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 12/03/2020 kategori: Lazer Epilasyon Ekleyen: binkelam.com

Buz Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz


Buz Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz

Ülkemizde buz lazer olarak lanse edilen Soprano ICE ütüleme epilasyon yöntemi son dönemlerin en acısız lazer epilasyon uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgilenenlere bunun tamamen acısız ve ağrısız bir uygulama olduğu müjdesini vermek isterdim ama bu doğru olmaz. Anladığım kadarıyla "Nispeten acısız" bir uygulama bu. Daha önceleri geliştirilen lazer sistemlerine göre daha az acı verici görünüyor ki bu da önemli bir fark tabii ki. 

Ağrı ve Acı Seviyesi Minimumda

Fakat sonuç olarak, buz lazer epilasyon yönteminin diğerlerine göre daha rahat bir uygulama olduğunu belirtmek gerekiyor. Cihazın başlığına takılmış olan soğuk safir uç sağlıyor bu rahatlığın bir kısmını. Böylece uygulama sırasında teniniz serinleyip rahatlıyor. Söz konusu safir uç cildin eksi 3 dereceye kadar soğumasına yol açıyor. 

Tüylerde Yüzde 80 - 90 Azalma

Hormonlarda bir problem yoksa bu teknik uygulama yapılan kişinin tüylerinin yüzde 80 - 90 oranında azalmasını sağlıyor. Ve bu azalma kalıcı oluyor. Bu sonuçları almak için 6 - 8 seans arasında uygulama yaptırmak gerekiyor. Bu seanslar ortalama 40 dakika kadar sürüyor.

80'den fazla ülkede kullanılmakta olan Soprano ICE serisi cihazlarla yapılan uygulama sırasında, devamlı olarak hareket halinde olan safir uçlu tedavi başlığı, kılları düşük yoğunluklu ve saniyede 10 tekrarlama oranıyla kademeli olarak ısıtıyor. Bu teknik aynı zamanda cilt yüzeyini koruyor ve yan etki oluşma riskini minimuma indiriyor. 

İnce ve Açık Renkli Tüylerde Bile Etkili Sonuç

Daha önce geliştirilmiş olan lazer epilasyon teknikleri vücudun bazı bölgelerine uygulanamıyor veya uygulansa da istene sonuçlar sağlanamıyordu. Bu sorun daha çok yüz ve diğer hassas bölgelerdeki tüylerle ilgiliydi. Buz lazerin önemli bir özelliği de vücudun diğer bölgelerindeki tüylere göre çok daha açık renk ve ince olan bu tüyler üzerinde de başarılı olması. 

Daha Az Seans Sayısı

Uygulamanın cazip özellikleri bunlarla sınırlı değil. Bu yeni teknolojiyle istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için daha az sayıda seans yaptırıyorsunuz. Daha önce 10, bazen 12 seansta alınan sonuçlar 6 veya 8 seansta alınabiliyor.

Masaj Etkisi

Saniyede 10 atış yapan tekniğin uygulanması sırasında tedavi başlığı cildinizin üzerinde masaj yapar gibi devamlı olarak hareket ettiriliyor. Uygulamanın ağrısız epilasyon olarak lanse edilmesinin sebeplerinden biri de bu. Safir başlığın cildi buz gibi soğutan etkisi, kılların kademeli olarak ısıtılması ve başlığın sürekli olarak hareket halinde olmasının oluşturduğu masaj etkisi, buz lazer epilasyon yaptıran kişinin daha az acı duymasına sebep oluyor. 

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara