Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 27/03/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Cildi Parlatan Maske Tarifleri


Cildi Parlatan Maske Tarifleri

Işıl ışıl parlayan bir cilt tüm bayanların hayali. Bunun için sizlere cilt parlatıcı maskeler nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.Cilt için maskeleri uygulamadan önce guzellik.com.tr olarak cildinizi her gün düzenli olarak temizlemenizi öneriyoruz.bunun için günlük temizleme losyonlarını ve ya gül suyunu kullanabilirsiniz.Bu önemli detayı söyledikten sonra en etkili cilt parlatıcı maskelere geçelim.

Cildi parlatan maske 1 : Malzemeler : 3 küçük kaşık bal,1 küçük kaşık limon

Yapılışı ve uygulanışı : Malzemeleri iyice karıştırın .Temiz olan yüzünüze sürdükten sonra 2o dakika kadar bekletin.Süre sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayıp temizleyin.Bu maskeyi haftada 1 kez uygulamalısınız.

Cildi parlatan maske 2 : Malzemeler : 1 büyük kaşık bezelye,1 orta kaşık zeytinyağı,1 orta kaşık üzüm pekmezi,1 küçük kaşık buğday unu.

Yapılışı ve uygulanışı : Bezelyeleri mikserden geçirin. Zeytinyağını üzüm pekmezini ve buğday ununu bir kaba koyun.Daha sonra içine bezelyeleri ekleyin.Temiz olan yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin.Cildinizi soğuk su ile yıkayıp temizleyin.Haftada 2 kez uygulanması önerilir.

Cildi parlatan maske 3: Malzemeler: 2,3 damla limon suyu,1 tane salatalık ,yarım küçük kaşık irmik

Yapılışı ve uygulanışı : Salatalığı rendeledikten sonra içine irmiği ve limon suyunu ekleyin.Karıştırıp temiz olan cildinize uygulayın.20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü temizleyin.Bu maskeyi cildinizin ihtiyacı olduğunda her zaman uygulayabilirsiniz.

Pürüzsüz cilt için maske : Malzemeler : 1 küçük kaşık zeytinyağı,2 küçük kaşık süt,1 büyük kaşık şeker

Yapılışı ve uygulanışı : Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra temiz olan yüzünüze iyice yedirin.15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.Bu maske haftada 1 kez uygulanmalıdır.

Cildi canlandırıp dirilten maske : Malzemeler : 1 büyük kaşık süt,1,büyük kaşık zeytinyağı,yarım muz.

Yapılışı ve uygulanışı : Muzu ezip püre haline getirdikten sonra diğer malzemeleri içine ekleyin.karıştırın.Elde ettiğiniz karışımı cildinize iyice yedirerek sürün.Bekleme süreniz 15 dakikadır.Daha sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.Bu maskeyi cildinizin ihtiyacına göre her zaman uygulayabilirsiniz. Cildi parlatan ev yapımı maskeler ile cildinizin giderek canlandığını ve pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara