Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 19/11/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?


Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt yaşlanması bütünüyle engelleyebileceğiniz bir şey değildir, geçen zaman ve dış etkenler cildinizde mutlaka izlerini bırakacaktır. Fakat sağlıklı beslenme ve cilt temizliği konusunda özenli davranırsanız, cildinizi güneş ışınlarından korursanız süreci geciktirmeniz mümkündür.

Kadın erkek farketmez cilt bakımı konusunda yapmanız gereken şeylerden biri yüzünüzü çok sık yıkamamak. Cildinizi elbette temiz tutmalısınız ama aşırı sık yıkamak cildin kaybettiği yağı tolere edecek vakit bulamamasına ve dolayısıyla kurumasına sebep olur. Yüz tipine uygun bir nemlendirici krem kullanmak kesinlikle gereklidir, makyaj temizlemek içinse acı badem sütü tavsiye edilir.

Güneşin cildinizin en büyük düşmanlarından biri olduğunu unutmayın ve kullandığınız güneş koruyucu ürünü yüzünüz dışında ellerinize ve boynunuza da uygulayın. Evde hazırlanabilen doğal maskeler kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, sivilce ve siyah nokta sorunlarıyla baş edebilmek ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak açısından faydalıdır. Cilt bakımı için ne tür yöntemler uygularsanız uygulayın cildinize sürdüğünüz ürünün cilt tipinize uygunluğu ve kalitesinden emin olmalısınız. guzellik.com.tr

Bir diğer önemli noktada maske vb. ürünleri önerilen sıklıkta ve sıralamada kullanmaktır. Aşırı sık cilt bakım yapmak da çok sık yüz yıkamak kadar zararlı olabilir. Göz çevresi oldukça hassas bir bölge olduğu için göz altı ve göz çevresi kırışıklıkları ile mücadele için bu bölgeye uygun kozmetikler ve bitkisel cilt bakım yöntemlerini kullanmalısınız. Herhangi bir ürünü veya uygulamayı sırf bir arkadaşınızın çok işine yaradı diye kullanmayın veya bir kişide olumsuz sonuç verdi diye vazgeçmeyin.

Cilt bakımından azami fayda sağlamak için bunu bilinçli bir şekilde yapmalısınız. Araştırmalarınızı kendi özelliklerinizi göz önünde bulundurarak yapın.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara