Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 13/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Cilt Bakımı

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?


Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Yaz mevsimlerinde istediğinden fazla bronzlaşanlar, vücudunun farklı bölgelerinde lokal olarak kararmalar olan kişiler cildini beyazlatmanın yöntemlerini aramaktadırlar. Bu tip durumlarda uygulanabilecek bazı çözümler mevcuttur. Aynı amaca hizmet eden çeşitli kozmetik ürünleri piyasada müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Bu tip satın almak yerin doğal yöntemleri tercih etmek isteyen kişiler için de uygun yöntemler mevcuttur. Farklı doğal malzemelerin birleştirilmesi ile elde edilebilen ve düzenli uygulamalar sonucunda etkili çözümler getiren karışımların en büyük avantajı ise tamamen doğal olması yani cilde zararının olmamasıdır.  

Cilt Beyazlatmak İçin Kullanılan Maskeler

Cilt beyazlatma amacıyla ya da yanıkların oluştuğu bölgelerde yanıkların ve kararmaların tedavi edilmesi amacıyla yoğurt uygulanması sık tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem son derece geleneksel bir çözüm olmakla birlikte oldukça pratiktir. Tabi ki burada kullanılan yoğurt tamamen doğal olursa istenen etkinin yakalanmasını sağlamaktadır. 

Yoğurt içinde bulunan laktik asit sayesinde hem yüz hem de cildin farklı bölgelerinde beyazlatma işlemini son derece etkili şekilde yerine getirmektedir. Ayrıca cildi beyazlatırken beslemesi ile de benzersiz bir cilt bakım ürünüdür. Yine başta yüz olmak üzere farklı bölgelerde oluşmuş kararmalara karşı en etkili ürünlerden birisi de limondur. 

Doğal limon suyu ya da ortadan ikiye kesilmiş taze bir limon hem yüz bölgesinde hem de koltuk altı ya da derinin farklı bölgelerinde oluşmuş kararmaları giderme konusunda oldukça etkilidir. Taze limonun cildin beyazlatılmak istenen bölgesine düzenli olarak uygulanması durumunda kısa süre içinde ciltte meydana gelen ton farkı gözle görülür bir hal almaktadır. guzellik.com.tr

Cilt Beyazlatmak İçin Farklı Karışımlar

Gül suyunun başta cilt bakım malzemesi olarak kullanılması son derece yaygındır. Bunun yanında cilt beyazlatma konusunda da son derece etkili olduğu bilinmektedir. Gül suyunun tamamen doğal güllerden elde edilmiş tonik formunda olması en etkili çözümün alınmasını sağlayacaktır. 

Bir pamuk üzerine dökülen gül suyu toniği cilt üzerine yavaşça ve masaj yapacak şekilde uygulanır. Gül suyunun emilmesi için yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüz yıkanabilir. Tonik özelliğinde olan gül suyunun yüzden yıkanarak uzaklaştırılması zorunlu değildir çünkü pH dengesi açısından da cildin pH değeri ile uyumlu olduğu için cilt üzerinde kalması zararlı bir etki yaratmamaktadır. Gülsuyu uygulaması nohut unu ilave edilerek de yapılabilmektedir. Kişilerin cilt tipine göre farklı uygulamalar daha etkili çözümler getirebilmektedir.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara