Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 27/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler


Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Ciltte açık ya da koyu renkte olan ve sıklıkla el, yüz, göğüs ve sırt bölgelerinde görülen cilt lekeleri çocuk, erkek ya da kadın fark etmeksizin her yaş grubunda görülebilmektedir. Aynı zamanda görüntü olarak kişinin psikolojik durumunu da etkileyen cilt lekelerine doğal çözümler olarak kendi evimizde kullandığımız ve hatta yiyeceklerimizin içinde tükettiğimiz birçok ürünü kullanabiliriz. Ancak sahip olduğunuz cilt lekesinin neden kaynaklandığı konusunda guzellik.com.tr olarak önerimiz mutlaka bir uzman görüşü almanızı ve burada yer alan tariflerdeki her hangi bir içeriğin sizin için uygun olmayabileceğini önemle hatırlatmak isteriz.

Başta da belirttiğimiz gibi evimizin mutfağında kullandığımız pek çok ürün aynı zamanda cilt bakımında kullanabileceğimiz doğal bakım ürünleridir. Örneğin limon, sirke, soğan gibi asit içerikli ürünlerin yanında karbonat ve yoğurt gibi doğal beyazlatıcılar ile doğal cilt temizleme maskeleri hazırlayabilir ve cilt bakımını doğal yollarla yapabiliriz. Tüm bunları direkt olarak uygulayabilir veya belirli ölçülerde karışımlar hazırlayarak bu karışımları cilt lekelerimizde kullanabiliriz.

Elma sirkesi

Zayıflamadan, saçları canlandırmaya kadar hemen her şey için kullanılabilen mutfağımızdaki mucize ürün elma sirkesi, cilt lekeleri için çok farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Bunlar elma sirkeli maskelerden, direkt olarak suyla karıştırıp lekelerin üzerine tatbik etmek şeklinde kullanıma kadar olabilir.

Gelelim lekeler için elma sirkesinin kullanım şekline; 3-4 çorba kaşığı sirkeyi az miktarda su ile karıştırdıktan sonra pamuk yardımıyla lekelerin üzerine sürün 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz.

Karbonat maskesi

Cilt lekelerine karşı kullanabileceğiniz diğer bir doğal yöntem karbonat maskesidir. Bu maskeyi hazırlarken öncelikle yapmanız gereken şey 1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp bir karışım elde etmektir. Özellikle hassas cilt yapısına sahipseniz bu karışımı kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü karbonat cildi soyarak tahriş edebilmektedir. Karbonatın karşım içerisinde iyice eridiğinden emin olduktan sonra karışımı lekeleriniz üzerinde uygulayıp bir süre bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su yardımıyla cildinizi durulayın.

Bunlar dışında doğal yağlar yardımı ile cilt lekelerinize çözüm bulabilirsiniz. Bu yağlara örnek olarak kayısı çekirdeği yağı ile gül yağını verebiliriz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara