Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 14/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Cilt Bakımı

Cilt Lekelerini Yok Eden Doğal Bitkiler


Cilt Lekelerini Yok Eden Doğal Bitkiler

Cilt Lekelerini Yok Eden Doğal Bitkiler

İnsan kendine dokunduğunda hissettiği cildinin sağlıklı ve pürüzsüz olmasını ister. İster esmer ister beyaz olun sizi rahatsız eden bu lekelerden kurtulmanın bir yolu var elbette. Aynanın karşısına geçip kendinize baktığınızda iyi görünmek, kendinizi sevmek, kendinize bakım yapmak en doğal şeylerden biridir. 

Cildimizi temizlemek, nemlendirmek, güneşten korumak, soğuktan korumak için birçok krem, özel yağlar veya çeşitli ilaçlar kullanıyoruz. Kendimizi gördüğümüzde hoşumuza gitmeyen bu lekelerin başlıca sebeplerinden bir tanesi güneştir. 

Cildimizin hassaslığına göre güneşte uzun süre veya kısa süre kalmak, çok veya az bir süre güneşe bağımlı kalmak cildimizde lekelere yol açmaktadır. Bahsedeceğim yöntemler sizin cildinize göre değişmektedir. Haftada 2-5 arasında uygulamanızı öneririz.

Lekeleri Yok Eden Doğal Bitkiler

1. Zerdeçal Maskesi:

Hint mutfağından çıkan bu baharatın birçok şeye faydası vardır. Bunların başında sağlığa, hazımsızlığa, sivilce ve aknelere iyi gelmektedir. Düzenli bir şekilde uygulanan zerdeçal maskesi hem sivilce ve akneleri azaltıyor hem de gerisinde bıraktığı izleri kapatmaya yarıyor. 1 yemek kaşığı zerdeçala hindistancevizi yağı, süt, limon suyu veya bal gibi malzemelerden bir tanesini ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 20-30 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. 

2. Elma Sirkeli Cilt Toniği:

Cildiniz ne olursa olsun düzenli olarak kullanılan elma sirkeli toniğin, oluşan lekeleri zamanla açtığını ve onları yok ettiğini göreceksiniz. Yarısına elma sirkeli tonik ve diğer yarısına içme suyundan koyup hazırladığınız karışımı, 1-2 damla limon suyu ile cildinize uygulayarak farkı görebilirsiniz.guzellik.com.tr

3. Aloe Vera Jeli:

Cilt hücrelerini yenileyen aloe vera jeli cildinizdeki lekeleri 20-30 dakika içinde azaltacaktır.  1 yemek kaşığı aloe vera jeli 1 ampül e vitamini ve  1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı ekleyerek daha güçlü bir formül elde edebilirsiniz. Eliniz veya pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayabilirsiniz. 

Leke Oluşumundan Korunma Yolları

Havalar ısındığında, soğuduğunda, denize girdiğimizde veya kurak bir alanda kaldığımızda cildimiz de bizim gibi kurur çatlar veya lekeler oluşturur. Bunlar başımıza gelmeden önce yapacağımız ilk şeylerden bir tanesi krem kullanmak olacaktır. Canımız kadar önemli olan cildimizi gözümüz gibi korumalı ve ona iyi bakmalıyız.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara