Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 15/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Cilt Bakımı

Cilt Tonuna Göre Doğru Aydınlatıcı Nasıl Seçilir?


Cilt Tonuna Göre Doğru Aydınlatıcı Nasıl Seçilir?

Cilt Tonuna Göre Doğru Aydınlatıcı Nasıl Seçilir?

Ten rengine göre seçilen aydınlatıcının temel mantığı, ten rengine uygun ve sırıtmayacak bir rengin seçilmesidir. Bu doğrultuda bakarsak eğer olaya koyu tenli kişiler koyu renkli kapatıcı kullanırken açık ten rengine sahip kişiler açık renk tonuna ait kapatıcı kullanırlar. Bu seçimin tek sebebi yüzde doğal bir görünüm elde etmek ve ışıl ışıl görünmesini sağlamak için. Her aydınlatıcı yüzde güzel durmaz farklı bir kişide gördüğünüz aydınlatıcı gayet güzel gözüküyorken sizde o aydınlatıcı çok daha kötü bir görünüm sağlayabilir. Bu yüzden doğru aydınlatıcıyı seçmekte çok büyük fayda var.

Mutlu bir makyaj sonu görmek istiyorsanız son dokunuşu aydınlatıcı ile yaparsınız bu yüzden size uygun aydınlatıcıyı cildinize uyguladığınız takdir de istediğiniz o görünüme kavuşacaksınız. 

Açık Tenliler İçin Doğru Aydınlatıcı

Açık tenlilere yakışan aydınlatıcılar tahmin edebileceğimiz üzere hep açık pembe alt tonlu olan beyaz aydınlatıcılar oluyor ve beyaz tenlilere çok yakışıyor. Elmacık kemiklerinize doğal bir görünüm kazandırmak istiyorsanız da sedef rengi, krem ve inci tozu renkleri ile sağlayabilirsiniz. Eğer teniniz soğuk alt tonuna sahip cilt rengi ise soğuk pembe alt tonlu bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Bu aydınlatıcının içerisinde metalik renkler var ve bu sayede yüzünüz daha canlı ve ışıltılı görünecektir. 

Buğday Tenliler İçin Doğru Aydınlatıcı

Buğday tenlilerin kendilerine özgü aydınlatıcı bulmaları o kadar kolay ki. Bu yüzden buğday tenliler bu konuda çok şanslı. Aldığınız her palette neredeyse hepsinde buğday tenliler için aydınlatıcı bulunmaktadır. Buğday tenleri genelde cilt tipleri sıcak alt tonlara sahiptir. Sıcak alt tonları şampanya rengini kullanabilir. Eğer buğday tenliysen kesinlikle şampanya rengi çok yakışacaktır. guzellik.com.tr

Esmer Tenliler İçin Doğru Aydınlatıcı

Aydınlatıcının harika durduğu bu ten renginde esmer olup aydınlatıcı sürmemek gibi bir hataya kesinlikle düşmeyin. Esmer tende aydınlatıcı o kadar harika duruyor ki özellikle Aydınlık Strobing makyajlarda mükemmel gözüküyor. Sıcak alt tonlu olan ve bronz renkliler için kullanılan aydınlatıcıları öneriyorum. Esmer cilt rengine sahip olan kişiler tenini ışıl ışıl göstermek için bu tarz ve yapıya sahip aydınlatıcı kullanabilirler.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara