Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 19/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Ciltte Işıltı Kaybı


Ciltte Işıltı Kaybı

Işıldayan Cildin Sırrı: Cilt Lekeleri Ve Ciltteki Işıltı Kaybı İlişkisi

Daha fazla güzellik için parlak bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bunun için cildimize çeşitli cilt bakım yöntemleri uygularız. Nemlendirici kremler, serumlar, jeller bunlardan birkaçıdır. Geçen yıllarda sağlıklı cildin tanımı pürüzsüz ve temiz cilt iken son yıllarda yapılan araştırmaya göre insanlar güzel, sağlıklı cildi parlak cilt olarak tanımlamaktadır. Makyajla gelen parıltının yanı sıra makyajsız parlak bir cilt sağlıklı cilt demektir. Ciltte ışıltı kaybı oluşmaması için aşağıdaki önerilerimizi dikkate alınız. - guzellik.com.tr

Işıltımızı Azaltan Lekeler

Cildimiz sürekli kendini yenileyerek ölü tabakalardan kurtulur ve parlamasını sağlar. Bunu bir döngü olarak düzenli aralıklarla yapar. Cildin bu rutini genç bir yetişkin için ortalama 28 günken kişi yaşlandıkça hücrelerin kendini yenilemesi zorlaşır ve bu süre uzar. Bunun sonu olarak ölü tabak ciltte birikir. Bu tabakanın birikmesi ve kalınlaşması sonucu ciltte leke ve izler oluşur. Cilt donuk, cansız, pürüzlü bir hal kazanır. Tamamen doğal sebeplerden oluşan bu ölü deri birikimini rutin olarak yaptığımız cilt bakımı ile vücuttan uzaklaştırma ve cildimizde leke oluşumunu engelleyerek parlak ve pürüzsüz görünümü korumak mümkündür. Bunun için öncelikle cildimizi temiz tutmalıyız. Belli aralıklarla aldığımız duşlar bu ölü derinin vücuttan uzaklaşması için en etkili yöntemdir. Bununla birlikte cildimizi nemli tutarak kırışıklık oluşumunu önleyebiliriz. Cilt yenileme yöntemleri arasında en etkilisi glikolik asittir.

Glikolik Asit Nedir?

Glikolik asit, Alfa Hidroksi asitlerin en büyüğüdür. Şeker kamışından elde edilir. Cildi dengeli bir şekilde soyarak cilt tonunu bozmaz. Ayrıca bu soyulmalar ile cilt ölü derilerinden kurtulur.  Bazı cilt soyucular cildin sadece üst katmanını dengesiz bir şekilde soyar. Bu durum cildin hassaslaşması ve leke oluşumu gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Ancak glikolik asidi kullanırken doğru miktarda ve doğru yoğunlukta kullanmak önemlidir. Doğru miktar ve doğru yoğunlukta kullanılan glikolik asit vücudunuzu dengeli bir şekilde soyar ve ölü derilerinizden arınmanızı sağlar. Temizleyicilerin, serumların ve toniklerin içeriğinde glikolik asit bulabilirsiniz. Glikolik asidi kişisel bakım ürünlerinde güven içinde kullanabilirsiniz. Ayrıca glikolik asit tüm cilt tipleri için uygundur. Tüm cilt tiplerine ışıltılı ve parlak bir görünüm kazandırabilen glikolik asit cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara