• Müşteri Hizmetleri
 • Üye Girişi
 • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Diyet Listesinde Olması Gereken Besinler


Diyet Listesinde Olması Gereken Besinler

DİYET LİSTESİNDE OLMASI GEREKEN BESİNLER

Kilo vermek için daha ziyade aç kalmak, yemek yememek gerektiği gibi düşünceler hemen herkeste mevcuttur. Oysa bu düşünceler günümüzde tamamen demode olmuş durumdadır. Kilo vermek için diyet uygulamak isteyenler, uzman tavsiyesiyle sağlıklı gıdalarla beslenerek sağlıklı bir şekilde fazla kilolarından kurtulabilmektedirler. Bu doğrultuda hazırlanan diyet listelerinde olması gereken ve olmaması gereken besinlere dikkat edilmesi gerekiyor.

KİLO VERDİREN YİYECEKLER HANGİLERİDİR?

Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için diyet önerileri sunulurken bu diyetlerde yer alan yiyecekler özellikle seçilmektedir. Bu yiyecekler tok tutma özelliği ile kısa zamanda fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı oluyor. guzellik.com.tr

 1. Yoğurt: Düzenli tüketildiğinde vücudun her bölgesine faydalı olan yoğurt özellikle mide üzerinde ve sindirim sistemi üzerindeki düzenleyici etkisiyle kilo vermeye yardımcı oluyor.
 2. Yumurta: Protein zengini bir besin olan yumurta daha ziyade vücut geliştirme sporuyla uğraşan kimseler tarafından tercih ediliyor. Tok tutma özelliği sayesinde fazla besin almayı önleyerek fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı oluyor.
 3. Elma: İnsan cildi üzerinde güzelleştirici özelliğiyle bilinen elma, kilo verme konusunda da oldukça etkili bir meyvedir. Yapılan diyet programlarında günde 1 adet tüketilen elma hem vücudun şeker ihtiyacını karşılayacak hem de diş etlerini kuvvetlendirecektir.
 4. Yulaf ezmesi: Diyet yapanlar lifli gıdaların tüketilmesi gerektiğinden haberdarlar. Kilo verdiren gıdaların içerisinde en kolay bulunanı ve etkilisi olan yulaf ezmesi bağırsakları çalıştırarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 5. Brokoli-Lahana: Kilo vermeye yardımcı sebzelerden olan brokoli ve lahana sindirime yardımcı etkileriyle kontrollü bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

DİYETTEYKEN UZAK DURULMASI GEREKEN BESİNLER

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için harcanan emeklerin boşa gitmemesi için diyet listelerinde olmaması gereken hatta tamamıyla hayatımızdan çıkarılması gereken besinlere dikkat etmek gerekiyor. Bunlar;

 • Çikolata
 • Pasta, kurabiye gibi unlu ve şekerli mamuller
 • Patates kızartması, cips gibi yağ oranı yüksek besinler
 • Fast Food tarzı hamburger, köfte gibi besinler
 • Normal beyaz ekmek. (Market Ekmeği)
 • Abur cubur tarzı kuruyemişler
 • Salam, sosis, sucuk gibi işlenmiş et ürünleri
İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara