• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 23/05/2020 kategori: Diyet Ekleyen: guzellik.com.tr

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için egzersiz yapmanın yanı sıra diyet programı uygulayarak beslenmenizi kontrol altına almalısınız. Diyet uygularken dikkat edilmesi gerekenler ve buzdolabından uzak durmanız için birkaç küçük öneri sizlere yardımcı olacak.

Buzdolabınıza mıknatıslı bir ayna yapıştırmak, dolabı her açtığınızda kendinizi görmenizi sağlayacak ve bu şekilde atıştırma isteğinizi bastıracaktır. Aynalar, gerçeği görmeniz açısından her zaman size bir yardımcıdır. guzellik.com.tr olarak önerimiz zayıflama isteğiniz bir hedef doğrultusundaysa bu hedefinizi not kağıtlarına yazarak buzdolabına yapıştırabilir ve bunun aklınızdan çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Sevdiğiniz ya da beğendiğiniz bir ünlünün resmini alın ve buzdolabınızın üzerine asın. Ya da kendi iyi göründüğünüzü düşündüğünüz bir resminizi buzdolabına yapıştırın. O günlerin yiyerek gelmeyeceğini bu şekilde anlayacaksınız. Canınızın çok istediği yiyeceklerden uzak durmak yerine az miktarda yemek, isteğinizi bastıracaktır. Birçok alışkanlığınızı bıraktınız ama hala yağlı ürün seçimlerinde dikkatsizseniz bu kilo kaybınızı engeller. Yağlı bir peynir, krema ve tereyağını kahvaltınız da en uca koyun.

Diyet Yaparken Nelerden Uzak Durmalıyız?

Ekmekle yiyebileceğiniz ürünleri sofranızdan uzak tutun ya da haftada sadece 1 kez pişirin. Yemek yerken ekmek ihtiyacı hissetmeyeceğiniz vitaminleri sofranızda tercih edin. Mesela salata yaptınız ekmeksiz harika bir diyet ürünüdür. Salatanın suyunu ekmeğinizi banmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Yiyecekleriniz kontrol altına alın. Tartın. Ne kadar yediğini bilin bilinçli kalori almayı öğrenin.

Şekerli içeceklerden uzak durun. Gece belirli saatlerden sonra atıştırmaktan kaçının. Yedikleriniz kadar içtiklerinizin de kalori taşıdığını unutmamalısınız. Market alışverişine giderken aç karınla alışverişe çıkmayın. Açken canınız daha çok şey isteyecek ve abur cubur almanıza sebep olacaktır. Hatalı alışveriş, kilo almanızdaki en büyük etken olabilir.

Öğünleri atlayarak kilo vermeye çalışmak, günün sonunda daha fazla yemenize sebep olacaktır. Porsiyonlarınızı makul seviyelerde tutun. İhtiyacınızdan fazlasını yemek zorunda kalmayın. 3 ana öğün, 3 ara öğün olmak üzere beslenin. Vücutta ödem tutarak kilo vermenizi engelleyen tuzu mümkün olduğu kadar az tüketmeye gayret gösterin. Günde 2 bardak yeşil çay tüketin. Çiğ yenen yiyeceklerden bolca tüketmeye çalışın. Meyveleri kabuklarıyla birlikte tüketin. Çikolata isteğinizi bitter çikolatayla karşılayın ve haftada sadece 40 gram kadar çikolata tüketin.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara