• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 05/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Doğal Güzellik İçin 6 İpucu


Doğal Güzellik İçin 6 İpucu

Doğal Güzellik İçin 6 İpucu

İyi görünmenin sırrının pahalı kozmetik ürünlerinin yer aldığı kavanozların derinliklerinde saklandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Doğru seçilmiş kozmetik ürünleriyle cilt bakımı yapmanın görünümünüz üzerinde olumlu etkileri olacaktır ama olay bundan ibaret değil. Her gün yapacağınız bazı doğal güzellik uygulamaları cildinizi onarmak, şarj etmek ve dayanıklı kılmak açısından çok daha fazlasını yapabilir.

Yeterince Uyuyun

Cildinizin yeterince uyumadığınız yorucu bir geceden sonraki hali ile kaliteli bir uyku aldığınız bir gecenin sabahındaki halinin aynı olmasına imkan var mı?

Yeterli uykudan mahrum kalmış bir insan uykusunu almış bir insandan belirgin derecede daha farklı bir görünüm arz eder: Cildi daha donuk, gözlerinin altındaki halkalar daha koyu, kırışıklıkları daha belirgin, göz altları daha sarkık olur.

Stres hormonu kortizolün en düşük seviyede olduğu zamanlar gece uykusu sürecidir. Yeteri kadar uyumazsanız vücudunuzdaki kortizol seviyesi yükselir. Bu da kolajen kaybına sebep olur.

Uykusuzluğun cildiniz üzerindeki olumsuz etkilerini tek bir uykusuz geceden sonra bile fark edebilirsiniz. Bu yüzden her gece 7 – 8 saat uyumaya özen göstermelisiniz.

Egzersiz Yapın

Egzersizin güzellik üzerindeki etkilerini biliyor musunuz? Düzenli olarak egzersiz yaparsanız cildiniz daha duru, rengi daha canlı ve sağlıklı görünür. Stresli dönemlerde sivilcelere maruz kalma riski de azalır. Zira egzersiz yapmak stres seviyesinin düşmesine yardım eder.

Egzersizden fayda sağlamak için kendinizi çok yormak zorunda da değilsiniz. Haftada 3 – 4 kere yarım saatlik egzersizler yapmak bile olumlu yönde bir fark yaratacaktır.

Caddenin Gölgeli Tarafından Yürüyün

Doğal güzellik için yapmanız gereken şeylerden biri de cildinizi güneş ışınlarından korumaktır. Güneş koruyucu kullanmak işe yarar ama tek başına buna güvenmeyin. Özellikle 10.00 ile 16.00 arasında gölgede kalmaya çalışın. Ultraviyole ışınları erken yaşlanma belirtilerinin başlıca sorumluları arasındadır. Zaman içinde cildi inceltir, güneş lekeleri ve ekstra kan damarları oluşturur, kolajen üretiminin azalmasına yol açarlar.

Cildinizi Susuz Bırakmayın

Hyalüronik asit, yiyecek ve içeceklerden aldığınız suya tutunarak cildinizi daha nemli, dolgun ve sıkı hale getiren bir nem mıknatısıdır. Birçok nemlendirici ürünün içeriğinde yer aldığı gibi, insan cildinde de doğal olarak bulunur. Susuz kalırsanız, cilde ve vücuda çeşitli faydaları olan bu maddenin etkilerinden de mahrum kalırsınız.

Düzenli olarak su içme alışkanlığınız yoksa cildinizin su ihtiyacını doğal olarak su yüklü olan meyve ve sebzelerden bolca tüketerek de karşılayabilirsiniz. Ancak, su içmek birçok faydası olan iyi bir alışkanlıktır; edinmenizi tavsiye ederiz.

Endişe Seviyenizi Düşürmeye Çalışın

Stresli olduğunuz zaman vücudunuzdaki kortizol oranı yükselir, kolajene zarar verir, cildinizin kurumasına ve kırışıklık oluşumuna yol açar.

Egzersiz yapmak stres seviyesini düşürür. Meditasyon da öyle. Araştırıp başka yöntemler de bulabilirsiniz.

Düzenli Olarak Peeling Yapın

Cilt hücreleri sürekli olarak kendilerini yenilerler. Ancak, zamanın ve çevresel etkenlerin zararlı etkilerinden arındırmak için bazen onlara dışarıdan destek olmak da gerekir. Haftada 1 – 2 kere cildinizdeki ölü hücrelerin pul pul dökülmesini sağlayacak bir yöntem uygulayın.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara