• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 28/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Doğru Saç Kesimi İle Güzelleşin


Doğru Saç Kesimi İle Güzelleşin

Doğru Saç Kesimi İle Güzelleşin

Her saç kesimi ve saç rengi her bayana yakışmamaktadır. Bayanların yüz biçimine göre yakışan saç modelleri ve renkleri farklılık gösterir. guzellik.com.tr olarak önerimiz bu noktada önemli olan saçlarında değişiklik yapmak isteyen hanımların doğru saç kesimini tercih etmesidir. Eğer yılın trendi diye bir saç şeklini tercih ederseniz, güzel bir görünüm yerine tam tersi kötü bir görünüm elde edebilir ve güzelliğinize gölge düşürebilirsiniz.

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüzü daha uzun ve ince gösteren bir saç kesimi tercih etmelisiniz. Bu sonucu elde etmek için kesimi yumuşak, katlı ve uçlar düz şekilde inen saç kesimini sizlere öneririz. Saç şekli olarak kesinlikle dalgalı modelleri tercih etmeyin. Yüzünüzü daha toplu gösterecektir.

Kare yüz hattına sahipseniz ve çıkıntılı bir çeneniz varsa uzun ve düz saç modelleri size yakışacaktır. Yüz hatlarınızı da yumuşatacaktır. Dalgalı ve kıvırcık saçlar keskin yüz hatları olan bayanlara oldukça yakışmaktadır. Ayrıca saç kesiminiz de saçlarınızın ön kısmının çene hizasında olmasına özen gösterin.

Oval yüzlü bayanlara neredeyse her saç stili yakışmaktadır. Eğer iri gözlere sahipseniz kesinlikle küt ve yana yatık saç kesimini sizlere öneririz. Dalgalı ya da küt kesim önermeyiz.

Uzun yüz hattına sahip bayanların yüzleri zaten ince olduğu için yüzlerine genişlik ve ovallik verecek saç kesimlerini tercih etmelidirler. Bu nedenle dalgalı ve kıvrımlı saç şekillerini kullanabilir ve kısa saç kesimi ile daha hoş bir yüz ifadesi elde edebilirler.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara