• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 03/03/2020 kategori: Estetik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Dudak Dolgusu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Dudak Dolgusu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genetik olarak size bahşedilenlerden daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudak dolgusu ya da silikonu denilen estetik işlem tam da aradığınız şey olabilir. Dudakları kalıcı olarak dolgunlaştırmaya yarayan bu işlem eğer işinin uzmanı bir doktor tarafından sağlık ve hijyen kurallarına uygun bir hastane ya da muayenehanede uygulandığı takdirde herhangi sağlık riski ya da sakınca içermeyen basit ve güvenli bir operasyondur. Yine de dudak silikonu yaptırmak isteyenlerin hem bu konuda kesin bir karar vermeden önce göz önünde bulundurmaları gerekenler, hem de operasyondan sonra iyileşme sürecinin sağlıklı geçmesi ve yapılan dolgunun amacına ulaşması için uymaları gereken kimi kurallar söz konusudur.

Dudak Silikonu Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Eğer düzenli ya da düzensiz olarak uçuk çıkarıyorsanız, ya da hayatınızın belli bir döneminde bir kez bile uçuk çıkardıysanız dudak silikonu taktırmadan önce bu durumu doktorunuza mutlaka bildirmelisiniz.

2. Dudaklarınıza silikon taktırmadan önce internette biraz araştırma yapın ve dudaklarını beğendiğiniz ünlülerin fotoğraflarını doktorunuzla paylaşın. Bu fotoğraflar bir estetik uzmanına sizin ne istediğinize dair kelimelerin sağlayabileceğinden çok daha iyi ipuçları sunacaktır.

3. Dudaklarınızda büyük bir değişiklik meydana gelmesini istiyorsanız bunun tek bir operasyonla mümkün olmayabileceğini aklınızda tutun. Dudak yapısını tamamıyla değiştiren ya da dudak dolgunluğunu büyük ölçüde arttıran değişimler genellikle aralarında bir aylık bekleme süreleri olan birkaç uygulama sonrasında gerçekleşir ve uygulamadan sonra doktorunuz tarafından size verilen talimatları eksiksiz olarak uygulamanız gerekir.

4. Kendinizi bir parça rahatsız hissetmeye hazırlıklı olun. Dudak dolgunlaştırma işlemi için kullanılan maddelerin içeriğinde belli miktarlarda hissizleştirici bulunmaktadır, ancak dudak bölgesi gibi hassas bir alanda özellikle tedaviden sonraki ilk birkaç haftada dolguların varlığını yine de hissedebilirsiniz.

5. Buzun etkisini hafife almayın. Tedaviden hemen sonra dudakların bir süre buz ile ovulması morarmaların büyük ölçüde önüne geçerken gün içinde ve ilerleyen günlerde bu işleme devam ederseniz dudaklarınızda istenmeyen şişliklerin meydana gelmesi ihtimalini de azaltmış olursunuz.

6. Uygulamadan sonraki gece başınızın altına ekstradan bir yastık koyun. Bu da dudak enjeksiyonu sonrasında meydana gelebilecek şişlikleri önlemenin bir başka yoludur.

7. Operasyonun hemen ertesi günü dudaklarınız hayal ettiğiniz biçimde görünmüyorsa paniğe kapılıp hayata küsmek yerine sakin olun ve tam sonuçları gözlemleyip değerlendirebilmek için işlemin üzerinden bir hafta geçmesini bekleyin.


Dudak dolgusu & Dudak Silikonu

 


Yapılmaması gerekenler:

1. Dudak dolgusu yaptırmadan kısa süre önce aspirin, steroidal olmayan iltihap önleyici ilaçlar, sarı kantaron ya da yüksek dozda E vitamini içeren ilaç veya besin takviyelerini kullanmaktan kaçının. Kan seyreltici özelliği olan her çeşit ilaç ve besin takviyesi dolgu yapılan bölgede morarma ve kanamalar meydana gelme riskini arttırır. Halihazırda kullandığınız bir ilacın bu açıdan sakıncalı olup olmadığından emin değilseniz doktorunuza bu konuyu mutlaka danışın.

2. Uygulamadan sonra dudaklarınıza ellerinizle masaj yapmayın. Dolgu malzemesinin üzerine farkında olmadan fazlaca baskı uygulayıp onu ezebilir ve etkisinin azalmasına neden olabilirsiniz.

3. Katılmanız gereken özel bir davet, parti, iş organizasyonu ya da etkinlik varsa bundan hemen önce dudaklarınıza silikon yaptırmayın. En iyi ve özenli biçimde yapılan dolgu uygulamasından sonra bile dudaklarınız en iyi ihtimalle birkaç gün gereğinden fazla şişmiş durumda olacaktır. Dolgu işlemini göz alıcı görünmek istediğiniz herhangi bir ortama girmeden en az bir hafta önce yaptırmanızı tavsiye ederiz.

4. Doktorunuzun söylediği her şeyi doğru olarak yerine getirdiğiniz halde dudaklarınız hala bir parça şiş görünüyorsa bunu fazla dert etmeyin. Dudak bölgesi pek çok damarın toplandığı hassas bir alandır ve bazen hafif şişlik ve çürüklerden kaçınmak imkansız olabilir. Size tavsiye edilen uygulama sonrası bakım yöntemlerini uygulamaya devam ederseniz bu şikayetleriniz bir süre sonra ortadan kalkacaktır. Eğer dudaklarınızın normal görünüme kavuşmasının fazlaca geciktiğini (örneğin 3-4 hafta kadar) düşünüyorsanız doktorunuzdan randevu alıp ona endişelerinizi iletebilirsiniz.

5. Dudak silikonu uygulamasının sonsuza dek kalıcı olduğu yanılgısına düşmeyin. Başarılı bir uygulamadan sonra dudaklar arzu edilen formu ortalama 6-9 ay kadar korumakta, bu sürenin ardından aynı görünüm sürdürülmek isteniyorsa dolgunun yenilenmesi gerekmektedir.

Dudak silikonu yapan uzman estetik doktorlarımız mevcuttur. Bilgi almak için bize mesaj gönder formundan ulaşabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara