Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 30/03/2020 kategori: Dolgu Ekleyen: Güzellik Rehberi

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bazılarımızın dudakları doğuştan incedir. Bazılarımız da yaşımız ilerlediği için aynalarda yıllarca görmeye alışkın olduğumuz dolgun dudaklar ile vedalaşmaya başlarız. Çoğu zaman hyalüronik asit ile yapılan dudak dolgusu uygulaması günümüzün popüler dudak estetiği uygulamaları arasında yer alıyor. Bu işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız aşağıdaki bilgi ve tavsiyeler ilginizi çekebilir.

Uygulama Herkeste Aynı Yere Yapılmaz

Herkesin dudağıyla ilgili sorunları aynı değildir. Sizin ağzınızın kenarları aşağıya doğru eğimlidir, bir başkası üst dudağının çok düz, kıvrımlarının çok hafif olmasından yakınır. Bu yüzden, uygulama da kişinin dudak biçimindeki kusurlara göre farklı şekillerde yapılır.

Ortaya Yapay Bir Görünüm Çıkması Zorunlu Değil

İşlemin sonucunda ortaya mutlaka haddinden fazla şişmiş, yapay görünümlü dudaklar çıkacağını düşünmeyin. Bu sonuç bazen uygulamayı yaptıran kişinin yavaş ve dengeli bir dönüşüm yerine birdenbire büyük bir fark oluşmasını tercih etmesiyle, bazen kullanılan malzemeyle veya işlemi yapacak uzmanın yanlış seçilmesiyle ilgilidir.

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra ortaya itici bir görünüm çıkmaması için kaliteli, hijyenik malzemeler kullanan bir uzmana başvurmanız ve işlemi gerektiği şekilde, gereken sabrı göstererek, uzman tavsiyesini dikkate alarak yaptırmanız gerekir.

İşlem 20 – 25 Dakika Sürer

Anestezik krem uygulanması ve masaj gibi işlemler dahil uygulamanın toplam süresi genellikle 20 – 25 dakika arasındadır.

Uygulama İçin Doğru Kişiyi Seçmenin Önemi

Estetik mağduru olmamak için işlemi doğru yerde, doğru kişiye yaptırmanız çok önemlidir. Birçok yerde başvurabileceğiniz en doğru kişilerin plastik cerrahlar ve tecrübeli tıp doktorları olduğu belirtiliyor. Bu durumda bile görüştüğünüz uzmanın bu konudaki bilgi ve tecrübesini, daha önce yapmış olduğu uygulamaları sorgulamalısınız. Her uzmanın tarzı aynı değildir. Böylece alınan sonuçların sizin beklentilerinize uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Dudak Dolgusu İçin Ekonomik Bir Alternatif Arayabilirsiniz, Ama…

Yaptıracağınız herhangi bir güzellik uygulaması için alternatif ararken doğal olarak bütçenizi de dikkate almanız gerekir. Bu türden işlemlerde fiyatlar değişkendir, bazı semtlerdeki hastanelerin, doktorların veya güzellik merkezlerinin piyasa ortalamasının üstünde bir fiyatlandırma politikası olduğu da doğrudur. Ve en pahalı her zaman en iyi anlamına gelmez. Fakat kuşku uyandıracak derecede düşük fiyatlar karşısında da dikkatli olmalısınız. Uzmanın doğru seçilmesi, uygulama mekanındaki hijyen şartları, malzeme kalitesi gibi unsurları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bu, hem iyi bir sonuç alma ihtimalini güçlendirir, hem de herhangi bir komplikasyon riskini azaltır.

Çoğunlukla Hyalüronik Asit Kullanılır

Hyalüronik asidin önemli bir özelliği insan derisinin yapısında zaten mevcut olan doğal bir madde olmasıdır. Vücudumuzla uyumlu olduğu için yan etki yapmaz. Ayrıca su tutma özelliği olan bir moleküldür. Yine de hyalüronik asit içeren her dolgunun güvenilir olduğu söylenemez. Malzemeyi üreten firmanın kalitesi de önemlidir.

Uygulamanın Kalıcılık Süresi 8 – 12 Ay Arasında Değişir

Dolgunun kalınlığı, kullanılan malzemenin markası, kişinin vücudunun bu malzemeyi eritme hızı gibi etkenler değişken olduğu için uygulamanın kalıcılık süresi kişiye göre değişir. Dudak dolgusunda tavsiye edilen tekrar edilme süresi genellikle 8 – 12 ay arasındadır.

İşlem İçin Ne Kadar Dudak Dolgunlaştırıcı Kullanılıyor?

Bu sorunun cevabı dudağın boyutlarına ve uygulamanın her iki dudağa da yapılacak olup olmamasına göre değişir. Dudak uygulamalarında kullanılan dolgu maddesi miktarı genelde 0,5 – 2 ml arasındadır.

Geçici Dudak Dolgusu Daha İyi Bir Alternatiftir

Birçok uzman doku arasına kalıcı bir madde koyulmasını sakıncalı bulur ve zaman içinde eriyen geçici dudak dolgusu uygulamasını tercih eder. Kalıcı dolgular artık pek kullanılmıyormuş gibi görünüyor ama yine de aklınızda olsun: Bu tür dolgular dudaklarda şekil bozukluğu, enfeksiyon, alerjik reaksiyon gibi yan etkilere sebep olabilir. Ayrıca sonucu beğenmezseniz veya istenmeyen bir yan etki oluşursa çıkartılmaları kolay değildir.

Dudak Dolgusu Yaptırdığım Anlaşılır Mı?

Bu, sizin tercihinize bağlı bir şeydir. Bazı kişiler doğal güzelliği tercih ettikleri için hafif, belli belirsiz bir değişim isterler; bazıları ise sonucun çevresindeki herkes tarafından fark edilmesini ister. guzellik.com.tr olarak önerimiz uygulamayı yaptıracağınız uzmanla konuşurken bu konuyu da gündeme getirmelisiniz. Fakat uzmanın tavsiyelerini de mutlaka dikkate almanızı öneririz.

Sizin arzularınız önemlidir tabii. Belli bir dudak biçimini çok istiyor olabilirsiniz, dudaklarınızın ünlü bir kişinin hayran olduğunuz dudaklarına benzemesini isteyebilirsiniz. Ama yüzünüzün yapısına, burnunuzun biçimine, makyaj yapma tarzınıza uymayan yeni dudaklarınız sizi hayal kırıklığına da uğratabilir. İşin uzmanları uygulamayı yaparken bu unsurları da dikkate alırlar. Bu yüzden söylediklerine kulak vermek önemlidir.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara