• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 21/03/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: binkelam.com

Dudak Renklendirme Nedir, Nasıl Yapılır?


Dudak Renklendirme Nedir, Nasıl Yapılır?

Aynaya baktığı zaman canlı, biçimli ve çekici dudaklar görmek istemeyen bir kadın yoktur herhalde. Fakat herkes bu şansa sahip değildir. Dudaklarınız doğuştan solgun renkli olabilir veya çeşitli sebeplerle zaman içinde cansız, daha ince ve düz hatlı hale gelebilir. 2020 güzellik trendleri dendiğinde akla gelen uygulamalardan biri olan dudak renklendirme işleminin bu derdinize derman olabileceğini biliyor musunuz? Dudakların daha kıvrımlı ve canlı görünmesini sağlayan bu yarı kalıcı uygulama birçok kadının ilgisini çekiyor.

Kalıcı Dudak Kontürü Nasıl Yapılıyor?

Önce uygulamayı yapacak olan güzellik uzmanı ile beraber renk alternatifleri arasından bir seçim yapıyorsunuz. Bu aşamada, dudaklarınız için hayal ettiğiniz belli bir renk olsa bile makyaj uzmanının görüşlerini de dikkate almalısınız. Uygulanacak renk ten renginize uygun olması ve size yapay bir görünüm vermemesi önemlidir.

Renk seçimi yapıldıktan sonra dudaklarınıza anestezik krem uygulanıyor. Böylece acı hissetmemeniz veya minimum seviyede bir acı duymanız sağlanıyor. Kremin etkisini göstermesi beklenirken güzellik uzmanınız yüzünüze, dudaklarınızın yapısına ve biçimine uygun bir tasarım hazırlıyor.

Daha sonra sıra son aşamaya, yani seçilen rengin tek kullanımlık, steril malzemelerle dudaklarınıza uygulanmasına geliyor. 

Dudak Renklendirme Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

* Uygulamayı yaptıracağınız güzellik merkezini seçmek için detaylı bir araştırma yapın. 

* İşlem tarihinden 3 gün önce sigara ve kahve içmeyi bırakın. Dudaklarınıza uyuşukluk verebilecek herhangi bir ilaç ya da madde kullanıyorsanız onları kullanmayı da bırakmalısınız.

* Güneşe yeni maruz kalmış kişilere dudak kontürü uygulanmaz. Yaz tatilinden yeni döndüyseniz veya 1 - 2 gün önce havuz başında yüzüp güneşlendiyseniz bir süre beklemeniz gerekir.

* Dudaklarınızda uçuk veya yara varsa bunların iyileşmesini beklemelisiniz.

Uygulama Dudakları Dolgunlaştırır Mı?

Dudak hatlarınız daha belirgin hale geldiğinden dudaklarınız da önceki haline göre daha dolgun görünür.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 02/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara