• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Dudak Sivilcesi Nasıl Geçer


Dudak Sivilcesi Nasıl Geçer

Dudak Sivilcesi

Sivilceler genellikle hormonal nedenlerden dolayı oluşur, bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlardada ortaya çıkar ve daha başka sebeplerde etken olabilir.Özellikle dudakta çıkan sivilce için aşağıda yer alan önerilerden yararlanabilirsiniz.

Dudaktaki Sivilceler Nasıl Geçer?

1- Sivilceler acı veren bir iltihap şekli olarak tanımlanırlar, özellikle dudakdaki sivilceyi kesinlikle elinizle müdahale etmemek gerekiyor, bu dahada büyümesine ve geç iyileşmesine neden olabilir, acısını azaltmak için bezi ılık suyla ıslatıp üzerine hafifce uygulayarak müdahale edebilirsiniz.

2- Dudak sivilcesini yok etmek için başka bir yöntemde yakarak çözüm getiren doğal tedavi yöntemi limondur. Sivilcenin üzerine bir kaç damla limon suyu sıkarak kurumasını hızlandırabilirsiniz. guzellik.com.tr olarak önerimiz bu işlemi bir kaç kez yaptığınızda daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

Dudakta sivilce neden çıkar?

3- Genellikle dudakta çıkan sivilceler vitamin eksikliğinden kaynaklanır, sivilce oluşumunun önüne geçmek adına gün içerisinde mutlaka bir tane elma tüketmeye çalışın.Elma sivilcenin geçmesini sağlayacağı gibi , ileride tekrar oluşmasını engelleyecektir.

4- Her doğal tedavi yöntemini denediğiniz halde bir sonuç alamadıysanız mutlaka uzman bir doktordan yardım almalısınız, dudak sivilceleri için etkili kremler ve ilaçlar hakkında geniş bilgi alabilirsiniz doktorunuzdan. Dudaklarda çıkan sivilcelerle kesinlikle oynamamalısınız, aksi taktirde iz kalabilir ve daha büyük bir problem olan uçuğa dönüşebilir.


Eklenme Tarihi: 18/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara