Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 07/11/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik

Emma Stone’un güzellik sırları


Emma Stone’un güzellik sırları

Ünlü Hollywood oyuncusu Emma Stone’un güzellik sırları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Tanınmış aktristin cilt bakımı rutinini araştırdık ve ilginizi çekebilecek bilgiler topladık.

“Gezegenin en kuru cildi bende” diyen Emma’nın aynı zamanda hassas ve alerjik de olan cildi kozmetik ürünlerinde kullanılan birçok ana maddeden olumsuz etkileniyor. Bu yüzden bakım ürünlerini titizlikle seçen ve mümkün olduğu kadar az sayıda bileşen içerenlerini tercih eden Akademi ödüllü oyuncu, cildini nemlendirmeye büyük önem veriyor. Burt’s Bees markalı cilt temizleme ürünlerini seviyor ve ölü derilerden kurtulmak için karbonat veya esmer şeker kullanıyor. Yeterince yağ üretmeyen cildine nem desteği vermek için tercih ettiği doğal malzemeler ise Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı. Geceleri makyajını çıkarmak için de Hindistan cevizi yağını tercih ediyor.

 Emma Stone’un güzellik sırları ile ilgilenen ziyaretçilerimiz için detay da verelim: Emma, neredeyse her şeye alerjisi olduğu için, zeytinyağının alerjik reaksiyonlara yol açamayacağından emin olduğu bir çeşidini kullanıyor: Sızma zeytinyağı.  Çekiciliği ve yeteneğiyle birçok kişiyi büyüleyen Emma, doğal yağların kuru ciltle baş etmek açısından çok işe yaradığını düşünüyor.

Emma hakkında şunu da bilmelisiniz: O sadece yetenekli bir oyuncu değil, doğal malzemelerle türlü türlü güzellik kokteylleri de hazırlayan bir araştırmacı aynı zamanda. Güzelliğinin genetik kökenli olduğunu düşünebilirsiniz ama gerçekte iyi görünmek için düzenli bir güzellik ve bakım rutini uyguluyor. Aslında şöyle de diyebiliriz: Kendisine verilen güzelliği korumak ve mümkün olduğunca uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için yapması gerekenleri yapıyor.

Emma göz alıcı giysiler, özenle boyanıp şekillendirilmiş saçlar ve profesyonel makyajla kırmızı halının üstünde yürürken gözlerimizi kamaştıran bir yıldız olabilir, ama bu güzellikle ilgili sorunları olmadığı anlamına gelmiyor. Bu güzel ve yetenekli kadının kuru cildiyle ve ürün alerjiyle baş etmesi gerekiyor, üstelik süperstar olmak bile insanın saç renginin solmasını önleyemiyor. Her kadının kendi tarzını yaratması gerektiğine inanan Emma bu konuda bakın ne diyor: “Güzellik ve moda söz konusu olduğunda oynamanın, denemeler yapmanın eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Deneyin ve kendi yolunuzu bulup oradan gidin. Kendi trendinizi yaratırsanız başkalarınınkini takip etmenize gerek kalmaz.”

Emma Stone bunun cildine zarar vereceğini düşündüğü için, aşırı makyajdan kaçınıyor. Bununla birlikte, günlük olarak hafif bir makyaj yapıyor. Bu konuda şunları söylüyor: “Hiç makyaj yapmazsam 5 yıl önce ölmüş gibi görünüyorum, hayalet gibi oluyorum. Bu yüzden genellikle rimel sürmeyi ve kaşlarımı doldurmayı ihmal etmem.”

Yaz aylarında cildinin kurumaması için bol su içeren yiyecekleri tercih ediyor. Temelde dikkat ettiği şeylerin güneş ışığından korunmak, kimyasal kullanımından mümkün olduğu kadar kaçınmak, cilt kuruluğu sorunu için gereken tedbirleri almak ve ışıltılı bir cilt için vitaminler ve proteinler açısından zengin bir beslenme rutini uygulamak olduğunu söylüyor.

Doğal bir sarışın olduğu halde kendini kızıl saçlı gibi hissettiğini saçta kızıl tonlarını gerçekten sevdiğini söyleyen Emma’yı birçok farklı saç modeli ve rengiyle görmüş olabilirsiniz. Platin, kahverengi ve siyah tonlarını deneyen Emma, siyah saçlarla çok derin ve muhteşem görünüyor. Bu renk ona bir yerden gizem ve zarafet katarken, bir yandan da sevimli kızdan kötü kıza dönüşmesine yol açıyor. Hollywood dalgası olarak bilinen saç modeliyle çekilmiş fotoğraflarına bakın, belki beğenir ve denemek istersiniz. Emma bu modelle genellikle kırmızı halının üstündeyken görüldü. Bunun dışında onu düz saçlarla ve farklı uzunluklardaki Bob kesim saçlarla da görebilirsiniz.

Emma Stone kendini güzel ve seksi hissetmenin ruh haliyle bağlantılı olduğuna inanıyor: “Böyle hissetmemin o günkü zihinsel durumumla ve mutlu olup olmadığımla da bağlantılı olduğuna inanıyorum. Ruh halim bozuksa uyanınca bir ton malzemeyle makyaj yapabilir ve yine de kendimi harika hissetmeyebilirim.”

Emma’nın profesyonel makyajını yapan kişi dünyanın en ünlü yıldızlarına makyaj yapan bir isim: Rachel Goodwin. Emma, bir röportaj sırasında ondan öğrendiği en iyi ipucunun ne olduğu sorusuna şöyle cevap vermiş: “Kaşlar! Onun sanatının kaşlarım üstünde harika bir etkisi oluyor. Yüzümü benim gördüğümden farklı görüyor ve bu yüzden asla aklıma gelmeyecek şeyler yapıyor.”

Güzel yıldız sivilce sorunu yaşadığı zaman genellikle çay ağacı yağı kullanıyor ama büyük bir dikkatle; zira dikkatli olmazsa gerçekten son derecede hassas olan cildi kızarıp tahriş olabiliyor.

La La Land, Magic in the Moonlight, Birdman, Superbad, the Favourite, Irrationel Man gibi filmleriyle zirvede sağlam bir yer edinen Emma Stone’un güzellik sırları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadar. Bizi izlemeye devam edin, ünlü isimlerin bakım ve güzellik rutinleriyle ilgili başka yayınlarımız da olacak.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Ekleyen:

Güzellik

Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara