Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 08/04/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Cilt Bakımı

Evde Cilt Bakımı


Evde Cilt Bakımı

Evde cilt bakımı yapmak hem doğallık hemde güven açısından kadınlar arasında sıklıkla tercih sebebi. 

Arada bir, örneğin haftada 1 yüzünüze ve vücudunuza keyifli, uzunca bir bakım sunmaya ayıracak birkaç saatiniz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bunu bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederiz, çünkü cilt bakımı yapmak için böyle bir zaman ayırmak sadece güzelliğinize güzellik katmanın yanı sıra ruh halinizi düzeltmenizi ve kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlayacaktır. Emin olun ki haftalık programınızı gözden geçirip bu etkinlik için bir yer bulmaya çalışmanıza değer. 

Evde zaten mevcut olan veya kolayca temin edebileceğiniz malzemelerle cilt tipinize uygun bir doğal maske hazırlamak, ayak bakımı yapıp topuklarınızın ve tabanlarınızın yumuşacık olmasını sağlamak, bir ev yapımı peeling tarifiyle cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için ayıracak zamanınız olmalı; olmasını sağlamalısınız. 

TV veya bilgisayar karşısında geçirdiğiniz saatlerden çalabilirsiniz örneğin. Bu konuda bu kadar ısrarcı olmamızın sebebi şu; kendinize doğal yöntemlerle bakım yapmak için zaman ayırmanın size iyi geleceğine inanıyoruz. Kendinize ayırdığınız birkaç saat boyunca yaptığınız şeylerin etkisiyle daha güzel görüneceksiniz, cildiniz gördüğü iyi muameleden dolayı ışıldayacak ve kendinize özen gösterdiğiniz için moral olarak daha iyi hissedeceksiniz. 

İyi görünmek için bir şeyler yapmak, cildini şımartmak insana her açıdan iyi gelir. Cilt tipinize uygun yöntemlerle evde cilt bakımı yaptıktan sonra aynaya baktığınızda pürüzsüz, yumuşak, sağlıklı bir yüz görürsünüz. Yaptıklarınız sadece görünümünüze güzellik katmakla kalmaz, kendinize olan güveninizi de arttırır. Ev ortamında belli periyotlarla cilt bakımı yapmanın yanı sıra guzellik.com.tr olarak önerimiz bazı doğal cilt bakımı yöntemlerini günlük olarak da uygulayabilirsiniz. Yüzüne, vücuduna kimyasal içerikli kozmetikler sürmek istemeyen birçok bayan cilt temizliği ve bakımı için daha organik yöntemler kullanıyor, aktarlarda bulunan ve nispeten daha az kimyasal içeren ürünleri tercih ediyorlar. Size bu konuda da dikkatli olmanızı tavsiye edeceğiz bu arada. 

Doğal yöntemlerle bakım yapmak pek çok insanın ilgisini çeken bir konu olduğundan doğal yağ, sabun vb. ürünlere olan talep de artmış durumda. Bu kategorideki ürünlerin de kaliteli ve kalitesiz olanları var, kaliteli olanlarını tercih etmeye dikkat etmek gerekiyor. Örneği doğal yağ alırken yağın soğuk pres yöntemiyle üretilip üretilmediğine bakmalısınız. Bu yöntemle üretilen yağlar yüksek sıcaklığa ve kimyasal uygulamalara maruz kalmadıklarından doğal yapıları bozulmuyor. Meyve ve sebzelerle ev yapımı maske hazırlayacağınız zaman kullanacağınız ürünlerin taze ve temiz olduklarından emin olmalısınız. Bu tip maskeler kimyasal koruyucular içermediklerden bekletmeden uygulanmaları gerekiyor. Bitkisel maskelerinizi cam bir kasenin içinde, tahta bir kaşık veya guzellik.com.tr olarak önerimiz spatulayla karıştırarak hazırlarsanız daha iyi olur, bunu da belirtelim.

Sebze ve meyveler; yumurta, bal, yoğurt, karbonat, maden suyu gibi katı ve sıvı gıdalar evde cilt bakımı yaparken çok işinize yarayacak. Tabii ki aralarında cilt tipinize uygun olmayan ürünler vardır, herhangi bir doğal maskeyi hazırlamadan önce bunu araştırmanız gerekiyor. Örneğin sorunlu veya yağlıya yakın bir cilt tipine sahipseniz portakal içeren doğal maskeler sizin için uygundur. Aynı şey limon için de geçerlidir. Muzla hazırlanan maskeler yıpranmış ve kuru ciltlere iyi gelir. Salatalık cildi sıkılaştırır ve ferahlık verir, zeytinyağı cilt kuruluğu için faydalıdır. Cildinize buz uygularsanız cildiniz gerilir ve canlanır. Ne kadar yorucu bir hayatınız olursa olsun cilt bakımı yapmak için zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Bunun görünümünüze de, ruh halinize de olumlu etkiler yapacağından emin olabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara