Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 02/04/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: binkelam.com

Evde Cilt Maskesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Evde Cilt Maskesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evde cilt maskesi hazırlama alışkanlığınız var mı? Varsa sizi tebrik etmek isteriz, zira cilt tipine ve sorunlarına uygun malzemelerle hazırlanmış ev yapımı maskeler düzenli olarak uygulandığında gerçekten işe yarıyor ve bunun için ayırdığınız zamana değiyor. Fakat tıpkı hazır kozmetik ürünleri arasında seçim yaparken olduğu gibi bu maskeleri hazırlarken de bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. 

Evde Cilt Maskesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler


* Maskeyi hazırlamak ve uygulamak için kullanacağınız malzemelerin temizliğinden emin olun. 

* Herkesin cilt tipine uygun bir maske hazırlaması gerekir ama hassas bir cildiniz varsa siz bu konuda daha da titiz olmalısınız.

* Maskenin içeriği malzemelerden birine alerjiniz olmadığından emin olun.

* Maskeyi bazı bitkileri karıştırarak hazırlayacaksanız tarifin bilinen, güvenilir bir uzman tarafından verilmiş olmasına dikkat edin. Her bir bitkiyi tam olarak tarifteki ölçülerde kullanmaya da dikkat edin. 

* Evde güzellik maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de malzemelerin taze olmasıdır. Meyve, sebze, süt, yumurta gibi malzemelerin bayat olmaması gerekir. Bal, sirke, yoğurt gibi malzemeler de mümkünse organik olmalı. Bu şekilde daha verimli sonuçlar alırsınız. 

* Tarifte ve özellikle maskenin bekleme süresinde değişiklik yapmayın. Bazı karışımların cilt üzerinde gereğinden uzun süre kalması zararlı olabilir.

* Evde hazırlanan maskeler kullanım süresini uzatan koruyucu kimyasallar içermezler. Onları daha doğal ve katkısız oldukları için tercih ediyoruz zaten, değil mi? Bu yüzden bu tür maskeleri bekletmeden uygulamak gerekir. 


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara