Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 18/02/2021 kategori: Kozmetik Ekleyen: Cilt Bakımı

Evde El Ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?


Evde El Ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde El Ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın ya da erkek her birey, güzel görünen ellere ve tırnaklara sahip olmayı ister. Özellikle de iş hayatına sahip bireyler, güven ile uzatabilecekleri düzgün tırnaklara sahip olacakları pürüzsüz ve harika bir el ve tırnak yapısına sahip olmayı isterler. Ancak el ve tırnak bakımı genel itibariyle zaman isteyen bir uğraştır ve bu bakımları en iyi yapan yerler kuaförler ve el bakımı müesseseleridir.

EL Bakımı İçin Evde Neler Yapılabilir?

• El bakımı ile ilgili en mantıklı tercih, tabii ki de doğal yolları tercih etmektir. En basit bakım şekli ise ellerin limon suyu ile yıkanmasıdır. Bu, elleri oldukça yumuşatacaktır. Lekelere de iyi gelecektir aynı zamanda.

• Ellerin beyazlaşması ve canlanması açısından su ve tuz karışımı yapılması ve ellere uygulanması elleri rahatlatacak ve temizleyecektir. Bu, eller açısından iyi bir peeling uygulamasıdır.

• Ellerin özellikle de kimyasal maddelerden, deterjanlardan ve sıcak sudan uzak tutulması amacıyla ev işleri yapılırken ya da bulaşıkları yıkanırken kesinlikle eldiven kullanılmalıdır.

• Ellerin sıklıkla yıkanması gerekir. Gün içerisinde ellerin değdiği ne kadar yer varsa bütün bu yerlerden alınan mikropların temizlenmesi ve ellerin tertemiz bir görünüme kavuşması gerekir.guzellik.com.tr

• Kuru ellerin düzenli bir şekilde nemlendirilmesi gerekiyor. Bu nemlendirme bireylerin istemeleri halinde hazır bakım kremleri ile istemeleri durumunda evde hazırlanacak tarifler ile yapılır.

Hijyenik Ve Sağlıklı Tırnaklar İçin Neler Yapılabilir?

• Özellikle de kadınlar ev içerisinde ellerinin suyla temas ettiği çeşitli işleri yaparlar. Tırnaklar, su ile çok fazla temas ettiğinde yumuşar ve zaman içerisinde kırılmaya başlar. Bu nedenle suya temas etmeden önce koruyucu bir eldiven takılması gerektiği makalenin başında belirtilmişti.

• Tırnakların ıslak kalması sonucunda çeşitli hastalıklar meydana gelebilir ve bu da estetik açısından rahatsız edici bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bu nedenle eller yıkandıktan sonra mutlaka kurulanmalı, tırnaklarında güzel bir şekilde kurulama aşamalarından geçilmesi gerekir.

• Piyasada her karşılaşılan tırnak ile ilgili ürünlerin kullanılmaması gerekir. Evde el ve tırnak bakımı ile ilgili özellikle de bireylerin dikkat etmeleri gereken hususların başında piyasada mevcut olan ne kadar çok el ve tırnak bakımı kremleri ya da diğer ürünleri varsa bunların rastgele alınmaması, kullanılmaması gerekir.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara