Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 23/05/2020 kategori: Kozmetik Ekleyen: guzellik.com.tr

Evde Kendi Vücut Kreminizi Yapın


Evde Kendi Vücut Kreminizi Yapın

Evde Kendi Vücut Kreminizi Yapın

Kış aylarında kuruyan cildimiz için en büyük ihtiyaç nemlendiricilerdir. Ancak markaların nemlendiricileri pahalı olduğu gibi, içinde ne olduğunu bilmememiz de bizi tedirgin edebiliyor. Evde yapımı bu kadar kolay olan bir güzellik ürününe hatta ihtiyacınıza desek daha doğru olacak, gereksiz paralar vermeyin. guzellik.com.tr olarak önerimiz daha da önemlisi vücudunuza direkt olarak uygulayacağınız bir ürünün içinde ne olduğu bilin ki içiniz rahat etsin.

Üstelik kullanacağımız malzemeler de öyle ahım şahım pahalı ürünler olmamasının yanı sıra, en önemlisi doğal olmasıdır.

Malzemeler

İhtiyacımız olan malzemelere bir göz atarsak; kıvam vermek için lanolin, hangi esansta yapmak istiyorsanız artık tercihinize göre Hindistan cevizi, portakal, limon veya başka bir esans yağı, birkaç damla limon, kreminizi yapmak için yeterli olacaktır.

Hazırlanışı

İlk önce kullandığınız yağı ve limon damlalarını karıştırıp beş dakika kadar ocakta kaynatın. Ancak beş dakikayı geçmesine izin vermeyin ki, yağlar kötü kokularını salıp özelliklerini yitirmesin.

Daha sonra bu karışımınızın soğuması bekleyerek lanolinle iyice karıştırın. Lanolin vazeline benzeyen, çabuk eriyen bir madde olduğu için yağlarla karıştırırken, yağların iyice soğuduğundan emin olun ve karıştırma işlemini olabildiğince hızlı yapmaya çalışın.

Hazırladığınız karışımı bir çırpıcı yardımıyla, içinde parçacık kalmayıp homojen bir görüntü elde edene kadar çırpın. Karışımınızı biraz buzdolabında beklettikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kullanımdan sonra da buzdolabınızda muhafaza etmekte yarar var.

Ancak her insanın vücudu farklı olduğu için yapay veya doğal her ürüne farklı tepki verecektir. Başkasına iyi gelen bir ürün sizde kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle ne kadar doğal olursa olsun kreminizi kullanmaya başlamadan önce, vücudunuzun küçük bir kısmında test edin. Yan etkileri olmadığına karar verdikten sonra ev yapımı kreminizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara