• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Evde Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?


Evde Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

Siyah saçı başka renge çevirmek zordur.Bunun için saçın açılması gerekir. Evde siyah saçı açma yöntemlerini uygulayarak saçınızın rengini açabilirsiniz. Siyah saçı açarken dikkatli davranmalısınız çünkü siyah saç açılırken diğer saç renklerine oranla daha fazla yıpranır. Öncelikle siyah saçı doğal olarak açan yöntemleri verelim.

1- Siyah saçı açmak için limonu kullanabilirsiniz.

1 adet limonu sıkıp su ile karıştırın.Saçlarınızın tamamına iyice yedirerek uygulayın. Daha sonra güneşe çıkıp saçlarınızın kurumasını bekleyin.Bu yöntem ile saçlarınız açılır fakat yıpranmada olur.Bu yüzden saçlarınıza bakım uygulamalısınız.

Siyah saçı açma

2- Saçları açmanın diğer bir doğal yolu ise papatya suyudur.

Bir çaydanlığa su doldurun papatyaları içine atın ve kaynatın.Kaynadıktan sonra altını kapatın.Demlenmesi için bekleyin.Ilık hale geldiğinde saçlarınız sürün ve kuruması için güneşe çıkın.

3- Tarçında siyah saçların açılmasında etkilidir.

Tarçını 1 küçük kaşık saç kremine ekleyerek saçlarınıza uygulayın. 8 saat kadar saçınızda bekletin.

Bunların dışında oksijenli su da saçları açar. Fakat oksijenli su saçları yıpratır ve turuncuya dönüştürür bunu uygulamadan önce iyi düşünmelisiniz.Kararınız olumlu ise oksijenli suyu saçlarınıza sürüp güneşe çıkın.Saçlarınızın bakımını düzenli olarak yapın.

Siyah saçın rengini koleston sıvı peroksit de açar.Eczaneden %9 peroksit temin edin. Açmak istediğiniz saçlara peroksiti sürün.4 dakika bekleyin ve saçlarınıza fön tutarak kurutun. guzellik.com.tr olarak önerimiz şampuan ve bakım kremi kullanarak saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızın siyahı eğer boya ise kuaförlerden temin edeceğiniz saç akıtma formülü ile rengini akıtabilirsiniz.Saçınız kızıl tonlarına yada bakır tonlarına döner.Saçlarınızı bal köpüğüne boyamak istiyorsanız küllü renklerde boyamalısınız.Siyah saçın açılımı zor olduğundan 2 ton kadar açılacaktır.Boyama işlemini fazla yapacağınızdan saçlarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz.Boyama işlemini yaparken önce saç uçlarını boyayın.Dipleri boyadıktan sonra ise 15 dakika bekletmelisiniz.Çünkü aksi takdirde saç uçları daha koyu olur. Siyah saçı açma yöntemlerini uygularken dikkatli olmalısınız saçlarınızın çok fazla yıpranmamasına özen göstermelisiniz.Saçınıza bakım yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Siyah saç rengi nasıl açılır? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Diğer yazılardan haberdar olmak için mail listemize abone olmayı unutmayın!


Eklenme Tarihi: 27/03/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara