Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 28/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Evde Yüz Bakımı Önerileri


Evde Yüz Bakımı Önerileri

Evde Yüz Bakımı Önerileri

Yüz bakımı evde yapmadan önce hangi cilt yapısına sahip olduğunuzun farkında olmalısınız. Çünkü uygulayacağınız bakım yöntemi cilt tipinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Karma ciltler, yağlı ciltler ve kuru ciltler için ayrı cilt bakım yöntemleri uygulanmalıdır. Tüm bunların dışında evde yüz bakımı için genel kural cildinizi her zaman temiz tutmanızdır.

Diğer bir önemli konu kırışıklık, akne gibi cilt problemlerini azaltmak ya da tamamen hayatınızdan uzaklaştırmak için cildinizi beslemektir. 

Bu noktada yapmanız gereken ilk şey cildinize faydalı olan besinleri tüketmektir. Çünkü cilt sorunlarından kurtulma savaşında en önemli şey kaleyi içeriden fethetmek yani cildi içeriden beslemektir. guzellik.com.tr olarak önerimiz bunun dışında evde cilt ve yüz bakımı için evde yapılan doğal maskeleri kullanmak ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Evde yüz bakımı için öncelikle cilt yapısına uygun bir temizleyici seçiminden sonra yüz ve boyun kısımları ılık su ile nemlendirilmelidir. Ardından alın, çene, yanak ve boyun bölgelerine, az miktarda sürülen temizleyici yardımıyla bir süre boyunca dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır. Son olarak yine ılık bir havlu yardımıyla yüz ve boynunuzu durulayabilirsiniz.

Evde yapılabilecek yüz bakımı uygulamalarının cilt gözeneklerine daha kolay nüfuz etmesi ve daha başarılı sonuçlar almanız için öncelikle cilt gözeneklerinizi açmanız gerekmektedir. Bunun en kolay yolu bir tencereye su doldurup ocakta kaynattıktan sonra suyun buharına yüzünüzü tutmaktır. Burada havlu yardımıyla başınızı örterek buhara yüzünüzü tutabilirsiniz. Bu işlem özellikle siyah nokta sorunu yaşıyorsanız sizin için ayrıca etkili olacaktır.

Cildi derinlemesine arındırmak ve hasarlı üst deriyi kaldırıp sağlıklı deriyi ortaya çıkarmak için yapılan peeling işlemi ile cildinizin dokusu daha da güzelleştirmektedir. Bunun nedeni ölü deri giderildikten sonra üst derinin nemlendiriciyi daha kolay kabul etmesindendir. Temelde kese işleminden pekte bir farkı olmayan peelingte cilt yüzeyinin hassas olmasından dolayı sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Ölü hücreler atıldıktan sonra temiz bir sünger yardımıyla fazlalıklar alınmalıdır.

Evde yüz bakımı uygulamalarında son nokta cildinize uygun şekilde nem veren, canlandıran, besleyen bir maske uygulamaktır.  Cilt yapınıza uygun maskeyi satın alabilir ya da yine cildinize uygun olacak bir maskeyi evde hazırlayabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara