• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 19/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Evde Yapabileceğiniz 10 Cilt Bakımı Önerisi


Evde Yapabileceğiniz 10 Cilt Bakımı Önerisi

Evde Yapabileceğiniz 10 Cilt Bakımı Önerisi

Güzellik salonlarının ve kuaförler kapalı olduğu bu dönemlerde kişisel bakımımızı ihmal etmemeliyiz. Bunun için evde rahatlıkla uygulayabileceğimiz doğal bakım yöntemleri mevcuttur. Tamamen evde bulabileceğiniz malzemeler ile kişisel bakımınızı yapabilirsiniz.

Cilt Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Erkek ve kadınların en temel cilt problemlerinden kurtulmanın çok basit bir yolu vardır. Bir kase yoğurdun içine sıkacağınız bir adet limonu cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve siyah noktalarınızdan kurtulun. 

Muz Maskesi

İkinci önerimiz muz maskesi. Özellikle kuru bir cilde sahip olanların haftada bir kez uygulaması gereken muz maskesi uygulamak çok kolay. Bir muzun çeyreğini bir çay kaşığı bal ve iki yemek kaşığı yoğurt ile ezdikten sonra yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. 

Üçüncü önerimiz sirke toniği. İki su bardağı suya bir yemek kaşığı ekleyeceğiniz sirke ile cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. 

Dördüncü önerimiz herkesin daha önce mutlaka duyduğu salatalık maskesi. 

Kahve Maskesi

Beşinci önerimiz kahve maskesi. 4 yemek kaşığı kahve, 4 yemek kaşığı kakao, 8 yemek kaşığı süt ve bir yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırarak cildinize uygulayın. 

Cildi kuru olanlar için diğer bir önerimiz elma maskesidir. 

Bal Maskesi

Pürüzsüz bir cilt için önerimiz bal maskesi. Tek ihtiyacınız olan elleriniz ve bal. Balı yüzünüze sürdükten sonra yarım saat bekleyin ve ılık su ile yıkayın. 

Karbonat Maskesi

Siyah noktalardan kurtulmanın diğer bir yöntemi ise karbonat maskesidir. 1 çay kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp cildinize uygulayın. 

Dokuzuncu önerimiz cildi nemlendiren domates maskesi. Onuncu ve guzellik.com.tr olarak son önerimiz anti bakteriyel yapısı ile zerdeçal maskesidir.

Hangi Yöntemi Tercih Etmeliyiz?

Cilt bakımının altın kuralları cildinize uygun ürünü kullanmaktır. Eğer cildinize uygun ürün tercih etmezseniz cildinize bakım uygulamak yerine zarar verirsiniz. Bunun için her yöntemin hangi ciltlere iyi geleceğini bilmemiz gerekir. Eğer siyah noktalarınız çok ise karbonat maskesini tercih edebilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz muz maskesini tercih edebilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bal maskesini tercih edebilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara