• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Eyeliner Nasıl Sürülür?


Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner gözleri güzelleştiren ve farklı anlamlar yükleyen bir uygulamadır. Kadınların çoğu tarafından da sevilerek kullanılır. Fakat öncelikle eyeliner sürmenin inceliklerinin bilinmesi gerekir.

Yanlış ve kalın çizgiler kullanılırsa göz makyajı çok kötü görünür. Öncelikle çektiğiniz çizgilerin düzgün ve ince olmasına dikkat etmelisiniz. 

Eyeliner uygulamanın püf noktalarına bakalım. 

Makyaj yaparken ten rengine uygun bir eyeliner rengi seçmek de önemlidir elbette. Örneğin siyah kalem esmer bayanlarımız için uygundur. Diğer ten rengindeki bayanların guzellik.com.tr olarak kullanmasını tavsiye etmiyoruz.

Beyaz tenli bayanlarımız gri yada kahverengi tonlarını kullanmalıdırlar. Eyeliner'i uygulamak için öncelikle kendinize ince uçlu bir fırça edinmelisiniz. 

Eyeliner uygularken aşağıya doğru bakmaya çalışın.kirpiklerinize en yakın noktaya çizginizi çekin.Çizgiyi dışa doğru uzatmayın.Tam göz bitiminde bitmelidir.

Alt göz kapağına ise eyeliner ile yan yana olacak şekilde yan yana noktalar kısa kısa çizgiler yapın. Üst kapak kirpiklerinin altına çizilen bir çizgide güzel durur. Bu çizgiler gayet ince ve dümdüz olmalıdır.Küçük bir eğrilik makyajınızı kötü gösterir. 

Eyeliner sürmenin kurallarını uygularsanız göz makyajınız mükemmel görünür. Aşağıda Eyeliner sürme tekniklerini görebilirsiniz.


Eyeliner - 1. Aşama

 Eyeliner -  2. Aşama

 


Eyeliner - 3. Aşama

 

 
Eyeliner - 4. Aşama

 

 


Eklenme Tarihi: 06/04/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara