• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 17/10/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: guzellik.com.tr

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri


Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Herkesin kendine uygun bir göz şekli vardır.Makyaj yaparken ve eyeliner sürerkende göz yapınıza uygun şekilde yapmalısınız.Herkesin göz şekli farklı olduğu için göz yapısına uygun eyeliner sürme sırları da olmalıdır.Yanlış sürülmüş bir eyeliner tıpkı yanlış makyaj gibi gözlerin güzelliğini kapatır.Göz şekline uygun eyeliner nasıl sürülür göz şekilleri ile birlikte bakalım.

Birbirinden uzak gözler: Üst göz kapağına kuyruksuz eyeliner çekilir.Uç kısımlara uygulanan eyelinerin ise daha kalın olması gerekir.Alt kısıma ise eyeliner çekmeye gerek yoktur.Birbirinden uzak olan gözler birbirine yaklaştırılarak daha dengeli bir görünüm elde edilir.

Birbirine yakın gözler: Eyeliner orta kısımdan başlayarak uçlara doğru çekilir.Alt kısımdaki eyeliner ise daha orta kısma gelmeden bitirilmelidir.Çok hafif kuyruk uygulanabilir.Böylece birbirine yakın olan gözler hafif şekilde uzaklaştırılmış olur.

Yuvarlak gözler: Yuvarlak gözleri daha da çok yuvarlak göstermemek için uç kısmına kuyruk yapılmalıdır.Böylece göz şekli dengelenerek aşırı yuvarlak görünmesi önlenir.Gözün iç kısmına eyeliner ortaya gelmeden bitirilmelidir.

Çekik gözler: Çekik gözler zaten dışarı doğru uzun olduğu için kuyruklu eyeliner den uzak durulmalıdır.Çünkü aksi takdirde gözler yanlara doğru aşırı çekik görülür.Üst göz kapağına eyeliner çekerek bırakılır.Gözün alt kısmında ise orta kısma kadar eyeliner uygulaması yapılır. guzellik.com.tr

Düşük gözler: Düşük gözlere de kuyruklu eyeliner yapılması gerekir.Çünkü gözler aşağı doğru olduğu için hafif yukarı kaldırmak güzel bir görüntü verecektir.Üst göz kapağındaki eyeliner ortaya kadar sürülür .Alt göz kapağında ise eyelinere gerek yoktur.Göz yapısına uygun eyeliner stili ile gözlerinizin kusurlu yanlarını kapatarak daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara