Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 08/05/2020 kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Güneşte Sağlıklı Bronzlaşma


Güneşte Sağlıklı Bronzlaşma

Güneşte Sağlıklı Bronzlaşma

Yaz ayları gelmeye başladı. Şimdiden, tatil planları kurmaya başladık. Hepimiz, senenin tüm yorgunluğunu kumsalda uzanarak atacağımız günleri bekliyoruz. Daha bronz tene kavuşacağımız,  renkli kıyafetler içinde şık gözükeceğimiz günleri bekliyoruz. Ama bunu yaparken, sağlığımıza zarar verecek kadar güneşin altında durmamız gerekiyor. Uzmanlar, bizleri sürekli olarak bu konu hakkında uyarıyor. Güneşlenmek için, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmamalıyız. Güneşte sağlıklı bronzlaşma yolunu denemeliyiz. Peki, güneşte sağlıklı bronzlaşma nasıl olacak?

Size öncelikle bir sır verelim. Sağlıklı ve hızlı bronzlaşmak istiyorsanız, daha kumsala gitmeden yapmaya başlayacağınız bir numara var! Tatile gitmeden, iki hafta öncesinde havuç yemeye başlayın. Evet! Şaka yapmıyoruz. İki hafta boyunca, düzenli havuç yerseniz, çok daha sağlıklı ve uzun süre kalıcı olacak bir bronzluğa sahip olursunuz.

Beklenen vakit geldi ve tatile gittiniz. Sahile gitme heyecanı içindesiniz. Fakat birden hızlı bir giriş yapmamanızda fayda var. Bütün yıl güneşten uzak kaldınız, cildiniz henüz buna hazır değil. Tatilin ilk günlerinde, sadece yirmi dakika güneşin altında kalmaya özen gösterin. Bu, yavaş yavaş bronzlaşmanıza da yetecek bir süredir. Hem de sağlıklı bir biçimde!

Yıllardır uzmanların dilinde tüy bitti ama bir kere de biz söyleyelim: güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde çıkmayın! Bu saatler, sabah on bir ile on dört arasındadır. Bu saatlerde, başka aktiviteler yapın. Fakat bunlar güneşin altında olmasın! Bu cildinizin dışında, vücut sağlığınızın tamamı içinde önemlidir. Özellikle kalp ve tansiyon hastası olanlar, bu saatte dışarıda olmaktan uzak dursunlar.

Güneş kreminin sizi korumasını istiyorsanız, sahilde denize karşı sürmemeniz gerekir. Güneşe çıkmadan yarım saat evvelden kremlerinizi sürmüş olmanız gerekiyor. Böylece iyi bir sonuç alır ve güneşin zararlı etkilerinden korunursunuz. Ayrıca denize girip çıktıkça ve belli aralıklarla da kreminizi tekrar sürmeniz gerekir. Kremi, vücudunuzun hassas noktalarına sürün. Özellikle burun, ince deriler ve omuz bölgesine bolca uygulayın.

Bronzlaştırmayı hızlandıran kremler, size bir anda iyi bir sonuç vermiş gibi hissettirebilir. Fakat bu kremler, cildinizin hızlı yaşlanmasına neden olur. Erken yaşta oluşacak kırışıklarınız için kremlere gömülmek istemiyorsanız, bu ürünlerden uzak durun.

Güneşlenirken, koruyucu krem sürmüş dahi olsanız, yüzünüzü ekstra olarak korumaya bakın. Şapkanızla bunu yapabilirsiniz. Güneş gözlüğünüzü ise taç olarak kullanmaktan vazgeçin ve gözlerinize takın!

Ayrıca güneş altında sıvı kaybedeceğinizi unutmayın. Bu yüzden, sık sık sıvı gıdalar tüketin.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara