Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 23/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?


Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, bayan erkek ayrılmaksızın her bireyin günlük yaşamın sonunda cilt sağlığını kaybetmemek amacıyla ve cildin su-yağ dengesine doğru oranda sahip çıkarak daha sağlıklı görünmesi için gün aşırı yapılması gereken bir bakımdır. Her ne kadar bayanlar daha çok kişisel bakımlarına dikkat ediyor olsalar da, guzellik.com.tr olarak önerimiz cilt sağlığı hem görünüm açısından hem de genel sağlığımız açısından da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Her gün boyunca havada uçuşan tozlar, arabalardan çıkan egzoz gazları, hava şartlarına göre cilde olması gerekenden fazla sıcak ya da soğuk ve kuru havanın teması, günlük makyajın da gözenekleri tıkamasıyla birlikte günlük yapılması gereken bir cilt bakımı olmalıdır. Peki, günlük cilt bakımı nasıl yapılır?

Günlük Cilt Bakımı Nedir?

Günlük cilt bakımı, gözeneklerin açılıp cildin rahat nefes almasını sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Yüz temizleme amacıyla yapılacak ilk adım, yüzünüzün yağ dengesine uygun olan ve zarar verici kimyasallar içermeyen bir yüz temizleyici köpükle yüzü yıkamaktır. Sonrasında cildin köpükten kalma kalıntılardan tamamen arındırılmış olması ve gözeneklerde gözle görülemeyecek kadar küçük kalan kalıntıların da temizlenmesi için temizleme sütünden yardım almak önemlidir. Diğer bir adım olarak da cilt toniği kullanmak, biriken tozlar sebebiyle genişleyen ve bu sebeple sivilce oluşumlarına elverişli hale gelen gözeneklerin daha da sıkılaşmasını sağlar. Son işlem de cildin yağlı ya da kuru olmasına göre seçilecek nemlendirici aşamasıdır.

Günlük Cilt Bakımı İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Sağlıklı bir cilde kavuşmak için yüz temizleme köpüğü, temizleme sütü ve gözenekleri küçültecek cilt tonikleri ile cildi sıkılaştırarak en son nemlendirici kullanmak, konusunda yeterli ve doğru temizlik yöntemleri olacaktır.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara