Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 03/04/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Güzellik Rehberi Ve Vücut Sanatı


Güzellik Rehberi Ve Vücut Sanatı

Güzellik Rehberi Ve Vücut Sanatı

Yüzünüze baktığınız kadar, tüm vücudunuzu saran cildinize de aynı oranda bakıyor musunuz? Vücut ve yüzünüzdeki cildin arasındaki yaş farkını kapamanız adına yapmanız gerekenleri Güzellik Rehberi guzellik.com.tr olarak sizler için araştırdık. 

CİLT YAŞI NEDİR? 

“Cildimiz aslında vücudumuzdaki en büyük organımız. Hayati önem taşıyan kalp, akciğer ya da karaciğer gibi iç organlarımıza kıyasla hem iç hem de dış faktörlerden etkilenerek yaş alan bir organ... Genetik faktörler dışında, güneş ışını, hava kirliliği, nem, sigara dumanı, egzoz ya da fabrika gazları gibi birçok farklı etkene bağlı olarak dışarıdan da yaşlanıyor. Dolayısıyla cildimizin yaşı vücudumuzun yaşına oranla, kendisine nasıl baktığımıza göre değişebiliyor.” 


Güzellik Rehberi

 


VÜCUDUMUZ VE YÜZÜMÜZDEKİ CİLDİN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

ESTETİSYEN SAMANTHA WRIGHT : 

“Aslında hiçbir fark yok. Nasıl ki yüzümüze ve boyun bölgemize her gün bakım yapıyoruz, güneşten ve diğer dış etkenlerden korumaya çalışıyoruz, aynı şekilde geri kalan vücudumuzun cildine de bakmamız ve onu korumamız gerekiyor. Bugünlerde vücudumuz da artık yeni yüzümüz oldu. Yani vücudumuza da aynı oranda dikkat etmek resmen trend hâline geldi. Şöyle düşünün; V yaka bir bluz giyiyorsunuz, insanlar yüzünüze ve boynunuza baktığında gergin ve bakımlı bir cilt görürken, göğsünüzün üzerinde lekeli ve kırışık bir cilt görüyorlar. Bu bölge, vücudumuzda en çabuk yaşlanan bölgelerden biri... Bu tıpkı elinizin üzerindeki cildin gerçek yaşınızı ele vermesi gibi!” 

VÜCUDUMDA BULUNAN YARA İZLERİ, HER NE KADAR CİLDİME DİKKAT ETSEM DE CİLT YAŞIMI DAHA DA ARTIRIYOR. ONLARI NASIL YOK EDEBİLİRİM? 

S.W.: “Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, beş senelik bir yara izine artık yapılacak hiçbir şey kalmamıştır. Yapılması gereken şey yaralandığınız zaman, yara gerçek anlamda kapandıktan sonra onu güneşten korumak ve bu izi geçirmeye yönelik kremler sürmektir. Aksi takdirde uzun bir süre sonra yara iziniz cilt tonunuzdan en az iki, üç ton daha açık bir renge dönecektir. Unutmayın kırmızı, kahverengi ya da pütürlü cilt için hâlâ umut vardır. Ancak zaman geçip bu bölgede beyazlama başlayınca maalesef iş işten geçiyor demektir! Bu durumda biraz geç kalınmış oluyor.” 

PEKİ, HAYALİMDEKİ CİLDE ULAŞMAM NE KADAR SÜRER? 

S.W.: “Bir insanın hayalindeki cilde ulaşması için üç ay ila bir seneye ihtiyaç var. Kuru ve ıslak mikrodermabrazyon işlemiyle, asit peeling’leriyle, lazer ya da yoğun darbeli ışık ile cilt problemlerinden kurtulmak mümkün.” 

MİKRODERMABRAZYON İŞLEMİ NEDİR? 

M.C.: “Mekanik bir şekilde cildin üst yüzeyinin soyulması işlemidir. Alüminyum oksit mikrokristalleri cilde püskürtülür ve cilt aşındırılır. Bu yöntemle lekelenme azaltılabilir, yara ve sivilce izleri geçebilir. Gözenekler daralabilir, hatta bazen ince kırışıklıklar bile azalabilir. Bu sırada cilde hasar vermemek en dikkat edilmesi gereken nokta tabii.” 

EVDE NELER YAPABİLİRİM? 

DERMATOLOG MYERS: “Aslında her şey evde cilde doğru bakımla başlıyor. Günümüzde vücut için yüzlerce ürün bulunuyor. Vücut peeling’leri, lekelenme karşıtı kremler... Önemli olan bu konudaki bilinci artırabilmek. Sadece 15 dakika erken kalkarak, duş ve duştan sonraki sürenizi beşer dakika artırarak, cildinize de yüzünüzle aynı oranda iyi bakabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik doğru vücut peeling’leri, nemlendirici vücut pedleri ya da vücut şekillendirici, selülit ve çatlak önleyici krem ve yağlarla, vücut fırçalarıyla, kendi bakım rutininizi oluşturun.” 

KERATOSİS PİLARİS NEDİR? 

J.M.: “Halk arasında tavuk derisi olarak nitelendirilir. Deri içindeki kıl kanallarında ölü hücreler birikir ve kanalları tıkar. Genelde üst kollarda gördüğümüz bir durumdur bu. Dışarıdan kabarık ve pütür pütür bir görünüm olur; kadınları cok rahatsız eder. Bunun için guzellik.com.tr olarak önerimiz cilde en az hasarı verecek bir peeling ürünü kullanılmalı.” 

GÜNEŞ LEKELERİ, CİLT GEVŞEKLİĞİ VE KIRIŞIK ALANLAR İÇİN NE YAPMALIYIM? 

J.M.: “Bu durumlarda en büyük iki yardımcımızı bir araya getiriyoruz; radyo frekans dalgaları ve lazerler... Tabii bu müdahalelerin kalıcı olması ve yüksek etkinliklerini gösterebilmeleri için evde uygulayacağınız krem ve serumlar en büyük yardımcımız oluyor. Bu kombinasyon ile cilt altındaki fazla yağları eritirken, cilt sıkılığını geri kazandırabiliyor ve bu sırada da lekelenmeleri azaltabiliyoruz."


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara