Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 13/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Güzellik Ve Sağlıklı Beslenme İlişkisi


Güzellik Ve Sağlıklı Beslenme İlişkisi

Güzellik Ve Sağlıklı Beslenme

Dengeli beslenen, vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri karşılayan bir insanın genel görünümü ve cildi de bu durumdan olumlu etkilenir. Canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt istiyorsanız guzellik.com.tr olarak önerimiz beslenmenize dikkat etmelisiniz. Güzellik ve sağlıklı beslenme birbiriyle yakından ilgilidir. En kaliteli kozmetik ürünleriyle cilt bakımı yapsanız, makyajınız için en iyi malzemeleri kullansanız bile dengeli beslenmediğiniz takdirde cildiniz istediğiniz kadar genç, güzel ve canlı görünmez.

Cildin iyi görünmesi için hücre yenilenmesinin ve kolajen üretiminin mümkün olan en yüksek düzeyde tutulması gerekir. Bunu sağlamanın esas yolu cildi koruyan, yenileyen ve onaran faydalı besinleri tüketmektir. İşlenmiş gıda maddeleri, şeker, kafein, alkol gibi şeyleri sıklıkla tüketmek yağ salgısının artması, sivilceler gibi cilt sorunlarına yol açabilir.

Güzellik için gün içinde farklı renklerde sebze ve meyveler tüketmeli, haftada en az bir kere fırında veya ızgarada pişirilmiş balık yemeli, her gün yeterli miktarda su içmelisiniz. Düzenli olarak süt ve yoğurt tüketmeli, aşırı yağlı yiyeceklerden, hazır meşrubatlardan, fast food tarzı gıdalardan uzak durmalısınız. Cilt güzelliği için haftada en az 3- 4 yumurta tüketmelisiniz.

Güzellik ve sağlıklı beslenme arasındaki bağlantı birçok kişinin farkında olduğu bir şeydir aslında. Ama hayatın hızlı akışı içinde doğru beslenmeyi ihmal etmek de oldukça yaygın bir davranıştır maalesef. Şundan emin olabilirsiniz: Kozmetik bakım ve makyaj tek başına cildin kuru ve / veya sağlıksız olduğunu gizlemeye yetmez. Bu, birçok güzellik uzmanının desteklediği bir görüştür. İçten gelen gerçek bir ışıltı ve pembe yanaklar için, yaşlanma belirtileriyle savaşmak, esnek ve sıkı bir cilde sahip olmak için cildinizi mutlaka içeriden de beslemeli ve nemlendirmelisiniz. Bunu da ancak doğru beslenerek yapabilirsiniz.

İçine kıvam ve lezzeti arttıran, rengi koyulaştıran kimyasal maddeler katılan hazır gıda maddeleri insana çok lezzetli gelebilir. Bir tabak patates kızartmasını bir tabak ıspanak yemeğinden daha çekici bulabilirsiniz. Ama kızartılmış haldeki patatesin size sağlayacağı bir fayda yoktur. Oysa ıspanak A vitamini içerdiği için cilde içten bakım yapar ve onarılmasına yardım eder.

Cildimiz, ilerleyen yılların ve başka etkenlerin etkisiyle kaçınılmaz bir şekilde yaşlanacaktır. Bunu engelleyemezsiniz, ama geciktirebilirsiniz. Dengeli beslenmek, yaşınız ilerlediğinde bile cildinizin yaşınıza göre iyi görünmesini sağlar.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara