• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar düğünlerinde güzel görünmek isterler. Güzel bir gelini tamamlayan şeyler gelinlik ve gelin saçıdır. Fakat gelin saçı yaptırırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. İşte o unsurlar:

  • Yanınızda birileri olsun: Gelin saçı yaptırmaya giderken yanınızda mutlaka birileri olsun. Bu kişinin özellikle fikirlerine güvenilen kişilerden olması oldukça önemlidir. Bu sayede yanlış kararların önüne geçilebilir.
  • Boy unsuru önemli: düğünde gelin ve damadın birbiriyle uyumu oldukça önemlidir. Boy uyumumun önemli maddelerinden biri de yapay boy unsurunun olmamasıdır. Topuklu ve saçlar bu yapay boy farkını oluşturmaktadır. Gelin ve damat arasındaki boy uyumunun bozulmaması ve güzel bir görüntü için fazla hacimli gelin saçlarından kaçınılmalıdır. guzellik.com.tr
  • Saç boyası 15 gün önceden yapılmalıdır: saç boyanmasının düğünden 15 gün önce yapılması önemli bir ayrıntıdır. Bu süre zarfında saçların rengi oturacak, boya sertliğinin geçecek ve hafif şekilde olan akmalar son bulacaktır. Aksi takdirde yeni boyanmış bir saç görüntüsü güzel olmayan bir görüntü ortaya çıkaracaktır.
  • Düğün yerine göre saç yapılmalıdır: gelin ve kuaförün önce gidip düğün yerine bakması gerekmektedir. Çünkü bir kır düğünü ve salon düğünü saç modelleri aynı değildir.
  • Aksesuarlar önemlidir: Düğünde gelin saçıyla birlikte takacağınız aksesuarlar da oldukça önemlidir. Gelin saçıyla aksesuarlar birbirini tamamlar nitelikte olmalıdır.
  • Yüz şekli: her yüz çeşidi için gelin saçı da farklılık gösterir. Dikdörtgen yüze ve yuvarlak bir yüze yapılacak gelin saçı aynı değildir. Örnek vermek gerekirse yuvarlak bir yüze hacimli, kısa ya da topuz saç en uygun olandır. Kare yüzler de kakül ile desteklenebilir. Kısaca söylemek gerekirse bir gelin saçını, gelinin yüz şekline göre seçmelisiniz.
  • 3-4 hafta önceden bakım yapın: gelinin düğünde güzel ve çekici görünmesi oldukça önemlidir. Son ana bırakılan cilt ve saç bakımları işleri zora sokar ve istenilen kusursuzluğa ulaşmada engel olur. Bu yüzden cildinizin ve saçınızın bakıma 3-4 hafta önceden başlamak işlerinizi kolaylaştıracaktır ve sizi güzel bir görünüme sokacaktır.

Gelin saçı gelinler için oldukça önemli bir unsurdur bu ayrıntıya özen göstermelisiniz.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara