• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 17/10/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: guzellik.com.tr

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır


Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Özellikle ilerleyen yaşlarda makyaj tarzı değiştirilip genç gösteren makyaj tarzına kayılmalıdır. Makyaj hileleri ile sizde yaşınızı olduğundan daha genç gösterebilirsiniz. Bu iş o kadar da zor değil sadece bir kaç makyaj tüyolarına dikkat etmelisiniz. Genç gösteren makyaj hileleri karşınızda.

Özellikle açık tenli bayanlar kaşlarını ön plana çıkararak daha genç bir görünüm elde edebilirler. Bunun için kaş kalemi ile kaşlarınızın boşluklarını doldurun ve üzerinden geçin. Özellikle kaşlarınızın çok ince alınmamasına da dikkat edin. Kalın kaşlar her zaman daha genç gösterir.

Seçeceğiniz allıkta daha açık ve canlı tonlar olan pembe ve kayısı tonlarında olmalıdır. Allık elmacık kemiklerini belirginleştirmek için elmacık kemiklerinin tam ortasına sürülmelidir. Renkli yanaklar sizi her zaman daha dinç ve canlı gösterir.

Çenenin altında gıdı oluşması insanı daha yaşlı gösterir. Bunun için gıdınıza makyaj hilesi uygulamalısınız. Çenenin sivri kısmına açık parlak renklerde pudra sürerseniz çeneniz daha ince ve uzun görünür. Gıdınız da dikkat çekmez.

Saçınızda kakül olması sizi her zaman daha genç gösterecektir. Ayrıca alında oluşan kırışıklıkları saklamak için de ideal bir yöntemdir.Saçlarınızı da dümdüz kestirmek yerine katlı şekilde kestirin.Katlı saç her zaman daha havalı ve enerjiktir.guzellik.com.tr

Göz makyajınızı yaparken kaşlarınızın kalkık ve gözlerinizin belirgin olması için hafif ve açık tonlar kullanmalısınız.Özellikle toprak tonları göz çevresinde oluşan kırışıklıkları ve göz altı torbalarını saklar.Göz altlarınızda ise daha açık far tercih ederek kendinizi daha genç ve dinamik gösterebilirsiniz.

Yaş ilerledikçe özellikle dudak üstlerinde kırışıklıkları oluşur dudaklar matlaşmaya başlar.Dudaklarda incelmektedir.Dudakları daha kalın ve dolgun göstermek için dudak kalemi kullanmalısınız.Ruj olarakta daha genç gösterecek olan şeftali tonlarından yana tercihinizi kullanmalısınız.Daha genç görünmek için makyaj stilinize dikkat etmelisiniz.

İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara