• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 27/03/2020 kategori: Cilt Gençleştirme Ekleyen: Güzellik Rehberi

Gençlik Aşısı


Gençlik Aşısı

Hyalüronik asit nedir, biliyor musunuz? Vücudumuzun doğal olarak ürettiği, cildimizin ve dokularımızın nem seviyesinin ve elastikiyetinin korunmasına yardım eden antioksidan özellikli bir maddedir. Hem nazik, hem de güçlü bir doğal nemlendirici olan bu maddenin üretimi 30’lu yaşlara doğru azalmaya başlar. Son zamanların ilgi gören cilt sıkılaştırıcı ve yenileyici uygulamalarından biri olan gençlik aşısı uygulaması, büyük oranda hyaluronik asit barındırdığı için cilde kaybetmeye başladığı nemi, elastikiyeti ve canlılığı geri kazandırır.

Yüz, dekolte bölgesi ve eller vücudumuzun dış etkenlere en çok maruz kalan bölgeleridir. Çeşitli dış etkenlere zamanın etkisi de eklenince gergin, nemli, pürüzsüz ve sağlıklı görünümlerini kaybetmeye başlarlar. Gençlik aşısı yöntemi zaman içinde azalan hyalüronik asit üretiminin yanı sıra kolajen üretimini de tetikleyen bir anti aging yöntemidir. guzellik.com.tr olarak yaptığımız araştırmalara göre cerrahi yöntemler yerine ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerini tercih edenlerin ilgisini çeken bu uygulama cildin savunma sistemini güçlendirir, böylece yaşlanma sürecini yavaşlatır.


Gençlik Aşısı

 Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?


Uygulama bölgesi lokal anestezik kremle uyuşturulur. 

Daha sonra çok büyük oranda hyaluronik asitle cildin nem ayarını düzenleyen çeşitli uyarıcı maddelerden oluşan gençlik kokteyli çok ince iğnelerle cilt altına verilir. Bu işlemlerin tamamlanması 1 saati geçmez.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

  • Yüzün bütün bölgeleri
  • Dekolte bölgesi
  • Eller

Uygulamayı Kaç Kere Yaptırmak Gerekir?

Cildinizin durumuna göre çoğu zaman 2 veya 4 seans tavsiye edilir. Bu seanslar arasında 2 hafta kadar süre geçmesi gerekir. Aşıyı 6 ayda bir tekrar uygulatmak etkilerinin daha uzun vadeli olmasını sağlar.

Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

1 hafta içinde aynalarda daha canlı ve parlak bir cilt görmeye başlarsınız. Cilt kalitesi artar, lekeler, ince kırışıklıklar ve sarkmalar azalır. Maksimum 1 ay içinde yüzünüzün hacminin arttığını ve yukarıya doğru yapılanmaya başladığını fark edersiniz.

Her gün 1,5 – 2 litre su içerek, zaman geçtikçe artarak devam eden bu olumlu etkilerin daha uzun sürmesini sağlayabilirsiniz. 

Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaç tedavisi görüyorsanız veya uygulama yapılacak bölgede uçuk, döküntüler gibi bir cilt sorunu varsa doktorunuza bu konularda bilgi vermelisiniz. Hassas, alerjik bir bünyeniz varsa bu konuyu da konuşmalısınız.

Aspirin kullanıyorsanız uygulamadan 2 – 3 gün önce bırakmalısınız. (Morarma riskini azaltmak için)


Hyaluronik Asit

 
Muhtemel Yan Etkiler ve Uygulamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler


İşlem yapılan bölgede hafif bir şişkinlik, morluk veya kızarıklık görülebilir. Bunlar geçici etkilerdir, kısa sürede ortadan kalkarlar.

Çok nadir olarak alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Su içme alışkanlığınız yoksa bu alışkanlığı edinmeye başlamalısınız. Düzenli olarak su içerseniz alacağınız sonuç daha uzun süreli ve verimli olur.

Uygulamanın yapıldığı gün banyo yapmamalısınız.

Hamam ve sauna gibi sıcak ortamlardan bir süre uzak durmanız gerekir.

Bunlar genel olarak dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Doktorunuz sizi ayrıca kişisel olarak dikkat etmeniz gereken şeyler konusunda da bilgilendirecektir.

guzellik.com.tr sitemizde gençlik aşısı hyalüronik asit uygulaması yapan uzman üyelerimiz mevcuttur. Fiyat randevu formu ile kendilerine ulaşabilir ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara